fbpx
Close

Profimängijad tunnevad muret puuduva teenistuse ja punktide kaotamise pärast

Jeremy Chardy. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Prantsusmaa tennisisti Jeremy Chardy sõnul on paljud profimängijad mures, et koroonaviiruse tõttu on pikaks ajaks nende teenistus katkenud ja mulluseid ATP punkte kaitsta ei saa.

Maailma edetabelis 59. kohal asuva Chardy olukord on eriline ka selle poolest, et seoses esiklapse sünniga võttis ta pärast Australian Openit võistluspausi ning mai alguseks, mil ilmselt uusi turniire pole veel peetud, on Chardyl viimasest poolaastast kirjas vaid kolme turniiri punktid. “Kogu maailma majandus kannatab ja meie samuti,” ütles Chardy. “Praegu ma ei teagi, kas olen töötu, viibin isapuhkusel või olen endiselt profitennisist. Tean, et paljud mängijad on samamoodi mures. Ja mis veel, siis ATP punktidega on ka keeruline seis.”

Mõistagi käib sama jutt ka WTA punktide kohta, sest Eesti esireket Anett Kontaveit on ka üks neist, kes märtsis-aprillis palju punkte kaotab seoses mulluse Miami turniiri poolfinaali ja Stuttgardi finaaliga. Põhimõtteliselt on nii, et aasta lõpuks on paus tasandatud, sest kõigil kirjas jooksva 12 kuu punktid, aga vahepealsel ajal “hüppavad” mängijad edetabelis üles-alla, ilma et nad saaksid selle päästmiseks midagi teha. Näiteks Chardy arvates võiks turniiride ärajäämise korral eelmise aasta punktid selle hooaja lõpuni mängija kontole jääda.

ATP ja WTA ei ole seni teinud punktide osas mingeid otsuseid. Kui kehtib senine kord, siis mängija kaotab punkte nii kaua, kuni profitennise võistluskarussell uuesti algab. Seetõttu on ka 2020. aasta lõpus punktisummad märksa väiksemad, aga proportsionaalselt kõigil tennisistidel.

WTA jooksvas edetabelis on kõigilt maha võetud mulluse Indian Wellsi turniiri punktid ja selle alusel on Kontaveit praegu maailma edetabelis 23. ja Kaia Kanepi 105. kohal. Nad langesid vastavalt ühe ja kuue koha võrra. Indian Wellsi turniiri eelmise aasta võitja Bianca Andreescu langes esikümnest välja (11.) ja finalist Angelique Kerber 37. kohale.

scroll to top