fbpx
Close

Prantsusmaa lahtiste edasilükkamine sügisele on tekitanud pahast vastukaja

Rafael Nadal 2019. aasta Roland Garrosi võidukarikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Enamik tipptennisiste pole rahul Prantsusmaa Tenniseföderatsiooni otsusega lükata oma slämmiturniir kevadest sügisele.

Praegu on enam-vähem selge, et maikuus veel Euroopas spordivõistlusi pidada ei saa, mistõttu mingisugune otsus tuli teha, aga uutel kuupäevadel (Roland Garrosi turniir peaks nüüd toimuma 20. septembrist 4. oktoobrini) on palju miinuseid. Prantsusmaa lahtiste 12-kordne võitja Rafael Nadal on ähvardanud boikoteerida turniiri, kui see toimub sügisel.

Üks põhjus on selles, et 25.-27. septembrini on kavas populaarne näidisturniir Laver Cup, kus mõõtu võtavad Euroopa ja muu maailma meeskonnad. Laver Cupist tahavad osa võtta nii Nadal kui ka Roger Federer, ent šveitslane poleks vigastuspausi tõttu mänginud Pariisis sel aastal niikuinii. Seega ei muudaks tema puudumine midagi, aga ilma Nadalita kaotaks French Open kõvasti populaarsust ja rahalist sissetulekut.

Kanadalane Vasek Pospisil, kes on ATP juhtkonnas üks mängijate esindajaid, teatas, et uutel kuupäevadel mängimine on hullus, sest vaid nädal varem (13. september) lõpeb US Open. “Imelik, et nad tegid otsuse ilma ATP ja mängijatega konsulteerimata. Meie sõna järelikult üldse ei loe,” pahandas Pospisil.

Fakt on selles, et koroonaviirus on niikuinii tekitanud kaose ja suure turniiri määramine uuele ajale tekitanuks segaduse valitud kuupäevadest olenemata. Sellegipoolest oleks prantslased pidanud asjatundjate arvates enne uute daatumite väljakuulutamist kalendrit teiste pooltega arutama. Võimalik, et nii oleks mõne turniiri nihutamisega siia-sinna jõutud optimaalse lahenduseni.

scroll to top