fbpx
Close

Pausijärgse esimese ATP turniiri tase on kõrge, kuid suurimad tipud puuduvad

– Daniil Medvedev | Foto: AP/Scanpix

Esimene ATP turniir, mis peetakse koroonaviiruse pausi järel, on 14. augustil algav Citi Open Washingtonis, kus eelmisel aastal võitis Nick Kyrgios (Austraalia) finaalis Daniil Medvedevi (Venemaa).

Tänavu Kyrgios ei mängi, kuid vastavalt kohandatud punktisüsteemile jäävad tal eelmise aasta 500 punkti alles. Medvedev saaks punkte juurde vaid siis, kui võidaks sel aastal.

Medvedev (praegu ATP 5.) ongi üsna kõrgetasemelisel turniiril esimesena asetatud. Kokku mängib Washingtonis kolm esikümne meest, aga TOP30 seast koguni 18 tennisisti, kui mullu oli samal turniiril TOP30 mängijaid poole vähem.

Lisaks Medvedevile peaksid favoriidid olema Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6). David Goffin (Belgia, 10), aga võib-olla ka kodus mängiv John Isner (USA, 21) või Kanada trio Denis Shapovalov (16.), Felix Auger-Aliassime (20.) ja Milos Raonic (30.). Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 12.) ja Karen Hatšanovi (Venemaa, 15), kes saavad samuti turniiril asetuse, vorm ei tundu viimaste mängude põhjal nii hea olevat. Kaheksa hulka asetatud on veel Diego Schwartzman (Argentiina, 13) ja Cristian Garin (Tšiili, 18).

Vaadake Washingtoni turniiri tugevamate osavõtjate nimekirja siit. Kuna Washingtoni turniiri tabel on 48-kohaline, siis pääsevad otse põhiturniirile 38 meest, kvalifikatsioonist 6 ja vabapääsmega 4 mängijat. Võib olla üsna kindel, et kõik Washingtonis osalevad tennisistid teevad kaasa ka US Openil.

scroll to top