Paula Badosa jätkab kaotuseta, kuid pole kindlustanud kohta poolfinaalis

Paula Badosa WTA finaalturniiril. / Foto: AFP/Scanpix

WTA finaalturniiril Guadalajaras selgus laupäeval, et Anett Kontaveidi kõrval jätkab teise kaotuseta mängijana Paula Badosa (Hispaania, 7), kes Chichen Itza alagrupis võitis üle kahe tunni kestnud kohtumises Maria Sakkari (Kreeka, 4) 7:6, 6:4.

Et aga selles grupis on kõik senised mängud lõppenud kahes setis, pole Badosa veel poolfinaali pääsu kindlustanud. Nii on siin veel võimalik, et kolm mängijat koguvad võrdselt kaks võitu settide vahega 4:2 ja siis loetakse juba geime. Ent selline juhtum on võimalik vaid siis, kui Iga Swiatek (Poola, 5) alistab eeloleval ööl Arina Sabalenka (Valgevene, 1) kahes setis. Kui Swiatek võidab kolmes setis või võidab Sabalenka, on Badosa poolfinaalis.

Laupäevaõhtuse mängu iseloom oli suures osas selline, et Badosa püüdis mängida kindla peale, aga mitte liiga lihtsaid palle ette andes, ent Sakkari ründas esimesel võimalusel. Badosa taktika toimis esimeses setis seisuni 5:2, aga pärast enam Sakkari kuigi palju ei eksinud. Kuid tie-break’is hakkas kreeklanna uuesti eksima, jäi taha 0:4 ja kaotas 4:7. Iseloomulik esimesele setile oli lihtvigade arv: Sakkari 19, Badosa 4. Samas tegi hispaanlanna ainult kaks äralööki vähem (9:11).

Teises setis hakkas Sakkari üha rohkem teenima punkte tilkpallidega, kuid mõnikord vedasid need teda ka alt, kui pall ei lennanud üle võrgu. Badosal hakkas serv üha paremini välja tulema, ta lõi mitu ässa, kuid sellegipoolest loovutas ta seti algul saavutatud murde tagasi. Ent kreeklanna mängis väga halva üheksanda geimi ning jäi uuesti murdega taha 4:5. Viimane geim oli pikk, kuid Badosa võitis kolmandalt matšpallilt.

Badosa on ilmselt teinud vähim lihtvigu Guadalajaras, ent tema mäng on kohati passiivne ja sellega päris turniirivõiduni ei pruugi purjetada. Ent erinevalt mängust Sabalenkaga, kus Badosa võitis küll märksa kindlamalt, oli hispaanlanna serv laupäeval parem. Ta lõi koguni 10 ässa, millega kompenseeris ka 6 topeltviga. Samuti oli esimese servi õnnestumisprotsent 68 juba üsna Badosa moodi. Avavoorus oli ta esimest servi sisse saanud 55%. Esimese servi punkte võitis Badosa 71 ja Sakkari ainult 51%, kuid üllataval kombel sai kreeklanna teiselt servilt hoopis rohkem punkte (59%). Aga tal õnnestus lüüa ainult üks äss.