fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE | Öine mäng, mis on vastasele tähtsam kui Anett Kontaveidile

Garbine Muguruza on Guadalajaras mänginud võitluslikult. / Foto: AP/Scanpix

Esimest korda WTA finaalturniiril Guadalajaras tuleb Anett Kontaveidi alagrupimängu vaatamiseks ärgata üles keset ööd ja seda veel töönädala alguses. Pole ju lihtne? Samas ei tahaks justkui soovitada, et magage rahulikult, Anetti jaoks see mäng nii palju ei tähenda.

Paraku on nii juhtunud, et tänu oma hiilgavale mängule on Anett saanud lihtsama tööpäeva ja mis kindlasti kasulik – ta saab esimest korda mängida kohaliku aja järgi õhtul jahedama ilmaga ja sellega harjuda, kui märksa suurema kaaluga mäng ehk poolfinaal toimuks samal ajal. Kuid mängus on siiski WTA punktid ja kopsakas rahasumma, mistõttu võidule mängida tuleb ikka.

Hea on ka see, et tšehhitaride Karolina Pliškova (3) ja Barbora Krejcikova (2) kohtumine on juba varem toimunud ja seis võib olla selline, et Anetti jaoks ei sõltu tulemusest isegi koht alagrupis – kas esimene või teine. Garbine Muguruza (Hispaania, 6) jaoks aga kindlasti sõltub. Nii et üsna kummaline olukord Anetti jaoks…

Ent lähtume ikkagi sellest, et võitu peab üritama ja vaatame, kui kardetav vastane võiks Muguruza olla. Kuna alles kolm nädalat tagasi nad kohtusid Moskvas, on Tennisnet Anetti vastasest juba põhjaliku eelvaate kirjutanud. Sellest võime lugeda, et Muguruza on parimal päevil olnud nii maailma esireket kui ka slämmiturniiride võitja.

Panime kolm nädalat tagasi eelvaate pealkirjaks, et Anett on isegi endise esireketi vastu soosik ning selle lühikese ajaga pole midagi muutunud – seda enam, et Kontaveidi mäng on ka Guadalajaras olnud veenev. Loomulikult on Anett ka ööl vastu esmaspäeva soosik ning täpselt eelmiste mängude kombel on tema võidukoefitsient pisut suurem kui 1,5. Ennustusportaal Paf annab praegu Anetti võidukoefitsiendiks 1,53 ja Muguruzale 2,50. Moskvas oli Anetti võidukoefitsient 1,67, aga see mäng lõppes 6:1, 6:1 ja seega peaks nüüd tema soosikuseisus tunduvalt suurenema. Miks aga pole siiiski TUNDUVALT suurenenud? Ikka selsamal põhjusel, et Muguruza jaoks on see mäng tähtsam, tema peab võitlema “viimse veretilgani”.

Samas on Muguruza mänginud Guadalajaras palju särtsakamalt ja võitlushimulisemalt kui Moskvas. Võib-olla olid Venemaa pealinnas tema mõtted juba finaalturniiril. Tõenäoliselt esmaspäeva öine mäng enam 6:1, 6:1 ei lõpe, aga Anetti võit on endiselt tõenäoline.

scroll to top