fbpx
Close

Carlos Alcaraz oli uue põlvkonna finaalturniiril omaette klass

Carlos Alcaraz autasustamisel. / Foto: EPA/Scanpix

18-aastane Carlos Alcaraz (Hispaania, 1), kes võiks vanuse poolest NextGen ATP finaalturniiril osaleda veel kolm korda, oli juba nüüd endast 2-3 aastat vanematest selgelt üle ja tuli Milanos võitjaks.

Finaalis tuli Alcarazile vastu Sebastian Korda (USA, 2). Ka see oli loogiline, sest Kordat peetigi hispaanlase peamiseks konkurendiks. Esimeses setis oli Korda võidule lähemal. Ta juhtis Alcarazi esimeses servigeimis 40:15 ja teises 40:30, mis tähendas kokku viit murdepalli, sest uue põlvkonna finaalturniiril mängitakse seisul 40:40 otsustav punkt ja seda loetakse samuti murdepalliks. Nii jõuti tie-break’i, kus Alcaraz juhtis 4:2, jäi taha 4:5, aga lõpuks võitis 7:5. Oli üllatav, et tie-break’is nähti seitset minimurret.

Kuid alates teisest setist oli Alcaraz servil juba kindel ja Kordal oli vaid üks murdepall. Hispaanlane aga murdis nüüd kummaski setis korra ja võitis mängu 4:3, 4:2, 4:2.

“Selle turniiri võitmine tähendab mulle palju,” ütles Alcaraz. “Olen praegu väga erutatud ja emotsionaalne. Algus oli väga-väga närviline. Pidin rahunema, et päästa murdepallid. Teadsin, et Korda servib väga hästi, seepärast oli neil hetkedel vaja anda endast parim.”

Arvestades Alcarazi praegust mängutaset, on raske uskuda, et ta sel turniiril üle ühe korra kaasa lööb, sest ta võib juba pääseda suurele ATP finaalturniirile. Samas oleks Alcarazil võimalus 2022. aastal ajalugu teha, sest keegi pole NextGen ATP finaalturniiril tiitlit kaitsnud. Enamikel juhtudel pole tiitlikaitsjat isegi järgmisel aastal kohal olnud ja seda ka vanuse pärast, sest 22-aastasena enam mängida ei tohi. Näiteks Korda järgmisel aastal mängida ei saa.

Stockholmis võitis aga karjääri esimese ATP turniiri 24-aastane ameeriklane Tommy Paul, kes finaalis alistas Denis Shapovalovi (Kanada, 3) 6:4, 2:6, 6:4. Maailma edetabelis 52. kohal asuva asetamata mängija võit oli päris suur üllatus, sest Stockholmi turniir oli ootamatult tugev. Võiks öelda, et parimad neist, kes ATP finaalturniirile ei pääsenud, olid Rootsi pealinnas kohal eesotsas Jannik Sinneri (Itaalia) ning kanadalaste Felix Auger-Aliassime’i ja Shapovaloviga. Kohal oli ka endine maailma esireket Andy Murray (Suurbritannia), kes alistaski Sinneri 7:6, 6:3, aga kaotas veerandfinaalis Paulile 2:6, 6:3, 3:6. Muide, esimeses ringis oli Paul alistanud vabapääsmega turniirile saanud 11-kordse slämmivõitja poja Leo Borgi.

scroll to top