fbpx
Close

Patrick Mouratoglou alustab oma akadeemias mai keskel uut võistlussarja

– Patrick Mouratoglou / Foto: Reuters/Scanpix

Tuntud Prantsusmaa tennisetreener Patrick Mouratoglou, kes veidi aega tagasi võttis sõna madalama edetabelikohaga mängijate aitamise teemal, püüab nüüd tennist pausi ajal elustada oma võistlussarja loomisega.

Sarja nimi on Ultimate Tennis Showdown (lühendatult UTS) ning alates 16.-17. maist peaksid viie nädalavahetuse jooksul iga kord kümme mängijat pidama kokku 50 matši. Ei olnud veel päris aru saada, kas kõigil nädalavahetustel osalevad needsamad kümme tennisisti või toimub seal ka vahetusi.

Mouratoglou sõnul ei ole tegemist näidismängudega, vaid UTS-i parimad saavad ka auhindu. Treeneri sõnul on Prantsusmaa teatanud, et koroonaviiruse vastu võitlemise erimeetmeid leevendatakse alates 11. maist ja nii on Mouratogloul lubatud oma akadeemia kinnisel territooriumil võistlusmänge pidada, kui ta järgib kõiki ettevaatusabinõusid.

Kui võistlusi peetakse viiel nädalavahetusel, peaks need lõpule jõudma 13.-14. juunil, aga Mouratoglou sõnul ei ole veel lõplikult otsustatud, et võib-olla sarja ka laiendatakse. Samuti ütles treener, et hetkel on tal veel vara öelda, kas ta saab kokkuleppele mõne telekompaniiga võistluste ülekandmise osas. Esimesena ühines võistlussarjaga Alexei Popyrin (Austraalia, ATP 103.), kes ise ka Mouratoglou akadeemias treenib, aga prantslasest treeneri sõnul on nõusoleku andnud ka maailma 10. reket David Goffin (Belgia).

Mouratoglou sõnul oli ta kogu pausi jooksul püüdnud mõelda, kas on kuidagi võimalik koroonaviiruse ajal tennist elavdada. “Aga siis andis Alexei Popyrini isa mulle uskumatult hea idee. Tema projekti järgi see võistlussari alguse saabki,” ütles Mouratoglou. “Kui viiskümmend mängu saab läbi, siis vaatame, kas saame UTS-i veel edasi arendada. See ei ole mõeldud ainult ühekordse üritusena, vaid võimalusel kestab kogu hooaja ja saab olema ka tšempion.”

scroll to top