Pärnu PAF Openi võitis esimesena asetatud Jevgeni Tjurnev

– Jevgeni Tjurnev / Foto: Eesti Tennise Liidu arhiiv

Pärnu meeste ITF Futures turniiril PAF Open kohtusid üksikmängu finaalis venelane Jevgeni Tjurnev (ATP 351.) ja ukrainlane Vladyslav Manafov (514.).

Esimesena asetatud 21-aastane Jevgeni Tjurnev õigustas oma paigutust, olles kolmesetiseks kujunenud finaalis parem neli aastat vanemast Vladyslav Manafovist (4. asetus) 4:6 6:4 6:3. Agressiivsema mängustiiliga Tjurnev oli alguses hädas Manafovi sitke kaitsemänguga ja kindlate tõrjetega. Esimese seti lõpus eduseisul 5:4 murdis Manafov Tjurnevi servi loovutamata ühtegi punkti.

Kogu mängu hästi servinud Tjurnevil õnnestus sellest võiduks vajalik kasutegur välja võluda alles teise seti lõpus, pärast ülirasket geimi seisul 3:4, kui Manafovil oli kolm murdepalli. Tegelikult oligi see mängu kõige otsustavam faas. Murdunuks Tjurnev sel hetkel, olnuks Manafovil teine järjestikune turniirivõit käe ulatuses. Võitis ta ju nädal tagasi kindlalt Tartu PAF Openi, kus osalejate koosseis oli siiski nõrgem.

Pärnu PAF Openil hoidis Eesti lippu ainsana kõrgel Vladimir Ivanov, kes jõudis üksikmängus veerandfinaali ja paarismängus finaali. Üksikmängus kaotas ta tasavägises mängus Manafovile ning paarismängus koos Maxim Ratnjukiga vendadele Martins ja Janis Podzusele.