fbpx
Close

Tšehhi asus Fed Cupi finaali juhtima

Katerina Siniakova. / Foto: AFP/Scanpix

Kodunaiskond Tšehhi asus Prahas peetavat Fed Cupi finaali USA vastu avapäeva järel 2:0 juhtima.

Kui eile kirjutasime, et USA sõitis võõrustajaile külla teises koosseisus, siis täna selgus, et Tšehhi esireket Petra Kvitova ei saa haigestumise tõttu osaleda ning edetabeli põhjal polnudki väljakuperenaiste edu enam nii suur.

Maailma neljanda kümne mängijad panid siiski oma paremuse maksma ning Barbora Strycova (33) alistas Sofia Kenini (52) 6:7, 6:1, 6:4 ja Katerina Siniakova (31) Alison Riske (63) 6:3, 7:6. Strycova paremus ei olnud numbriliselt suur, näiteks otsustavas setis võitis Kenin kahest vähemgeimist hoolimata rohkem punkte (30:29). Kenin tegi 23 äralööki Strycova 21 vastu ja lihtvigade arv oli võrdne (32:32). Kogenud tšehhitar oli lihtsalt parem otsustavate punktide mängimisel, mida tõestab kas või murdepallide realiseerimine – 11st 7 (Kenin 11st 4).

Sarnaselt ei olnud Siniakova Riske vastu peaaegu ühegi näitaja osas selgelt üle, vaid esimeselt servilt võidetud punktide osas oli tšehhitar tuntavalt parem – 72 ja 57%. Samas tegi Siniakova 4 äralööki ja 7 lihtviga vastasest rohkem, mis paneb ta selles osas miinusesse, kuid sunnitud vigade arv (Riske 29, Siniakova 22) kallutas vaekausi tšehhitari kasuks.

Homme kohtuvad esimeses mängus Siniakova ja Kenin ning tšehhitari võidu korral on karika saatus otsustatud.

scroll to top