Pariisis lõppes võistluspäev kell 3.04 öösel

Corentin Moutet mängimas öösel. / Foto: AFP/Scanpix

Kui uskuda telekommentaatorit, lõppes kolmapäeval või siis täpsemalt neljapäeva öösel Pariisi ATP 1000 turniiri kolmas võistluspäev nii hilja, et ühelgi ATP turniiril ei ole sel kellaajal (kohalik aeg) tennist mängitud.

Nimelt lõppes Corentin Moutet’ (Prantsusmaa) ja Cameron Norrie (Suurbritannia, 12) mäng, kus prantslane üllatas kodupublikut 6:3, 5:7, 7:6 võiduga, kell 3.04 kohaliku aja järgi ehk Eestis kell 4.04. Tänu sellele, et mängis prantslane, oli kella kolmeks saalis veel päris palju rahvast, ehkki tribüünid täis muidugi ei olnud.

Nii palju kui siinkirjutaja mäletab, lõppes Austraalia lahtistel kunagi veerandfinaal Pete Samprase ja Jim Courieri vahel kohaliku aja järgi kell 2.15, aga slämmidel, kus on õhtused sessioonid ja valgustus, on mänge ka hiljem kella 2-2.30 vahel lõppenud. Kuid paraku ei mäleta, et oleks kella 3st hiljem lõppenud. USA-s ja Austraalias see tähendab meie jaoks normaalset aega. New Yorgi öiseid mänge näed hommikul enne tööle minekut ja Austraalia öiseid mänge pärastlõunal.

Küsimus on selles, et Pariisi Mastersil on alates kella 11st peaväljakul kuus mängu. Isegi kui eeldada, et kõik need kestavad keskmiselt kaks tundi koos ca 15-20-minutiliste vaheaegadega (kaasa arvatud soojendus), jõuaks võistluspäev õhtusse kuskil 0.30 paiku. Aga mõned kolmetunnilised mängud lükkavad seda aega veel paari tunni võrra edasi.

Eile mängisid Pariis peaväljakul 2 tundi ja 46 minutit Daniil Medvedev ja Alex De Minaur ning 3 tundi ja 5 minutit Taylor Fritz ja Gilles Simon (need tulemused on toodud selles artiklis). Ei osatud eeldada, et De Minaur ja Simon üllatavad, aga tänu nendele kohtumised venisid. Juba kesköö paiku lõppes mäng, kus Tommy Paul (USA) üllatas 3:6, 7:6, 6:1 võiduga Rafael Nadali (Hispaania, 2), see kohtumine kestis kaks ja pool tundi. Ning kuna 3,5 tundi kestnud mäng Felix Auger-Aliassime’i ja Mikael Ymeri vahel peeti teisel väljakul, oli isegi “potentsiaali”, et võistluspäev võinuks lõppeda kell 4 kohaliku aja järgi.