fbpx
Close

Felix Auger-Aliassime ja Andrei Rublev kindlustasid pääsu ATP finaalturniirile

Felix Auger-Aliassime on ATP finaalturniiri uustulnuk. / Foto: EPA/Scanpix

Kolmapäeva õhtul selgus Pariisis tänavuse ATP finaalturniiri mängijate koosseis, sest need tennisistid, kes veel viimaseid edasipääesejaid tagant ähvardasid said täna kaotuse.

Ainult turniirivõit aidanuks ATP finaalturniirile kas Taylor Fritzi (USA, 9) või Hubert Hurkaczi (Poola, 10), aga nad pakkisid reketid juba teises ringis. Hurkacz kaotas kindlalt 5:7, 1:6 tõusvale tähele Holger Runele (Taani), kes on kindlasti peafavoriit NextGen ATP finaalturniiril, kuhu pääsevad maailma 8 paremat alla 21-aastast mängijat nende seast, kes suurele finaalturniirile ei pääse, mistõttu maailma esireket Carlos Alcaraz, NextGen ATP mullune võitja, seal tänavu ei osale.

Üllatus oli aga Fritzi 5:7, 7:5, 4:6 kaotus Gilles Simonile (Prantsusmaa), kes maailma 188. reketina teenis vabapääsme, et ta saaks pidada kodumaa pealinnas lahkumisturniiri. Aga 37-aastase Simoni lahkumine on veninud pikaks, sest avaringis alistas ta Andy Murray (Suurbritannia) ja nüüd üle kolme tunni kestnud mängus Fritzi.

Simoni järgmine vastane on Felix Auger-Aliassime (Kanada, 8), üks neist kahest mängijast, kes täna kindlustas pääsu ATP finaalturniirile. Auger-Aliassime võitis veel pikemas (3 tundi ja 29 minutit) mängus Mikael Ymeri (Rootsi) 6:7, 6:4, 7:6, kuid mõni tund hiljem selgus, et ta oleks ATP finaalturniirile saanud ka kaotuse korral. Ei tea, kuidas Auger-Aliassime ja Simon jaksavad homme mängida, prantslast rõhub juba vanus, aga kanadalasel on pingelangus ja ta ei pruugi kõiki jõuvarusid mängu panna.

Venelane Andrei Rublev (7) täna ei mänginud, aga vaatas kohtumisi tribüünilt koos paarismängupartneri Karen Hatšanoviga ja nägi, kuidas rivaalid kaotasid. Rublevi vastane 1/8 finaalis on Rune, kuid tulemusest hoolimata on ka venelasel pääs maailma kaheksa parema turniirile kindlustatud. Veel on aga nii Auger-Aliassime’il kui ka Rublevil võimalus mööduda edetabelis Daniil Medvedevist (4), kes täna üllatuslikult kaotas Alex De Minaurile (Austraalia) 4:6, 6:2, 5:7.

scroll to top