Pärast pika geimi kaotust ei saanud Kaia Kanepi enam Ons Jabeurile vastu

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Miami turniiri 3. ringis veidi alla tunni kestnud mängus Ons Jabeurile (Tuneesia, 8) 3:6, 0:6.

Kuigi tulemus tundub ühepoolne ja lõpus oli seda ka mäng ise, leidus Kaial võimalusi esimese seti võitmiseks. Algus oli küll ebaõnnestunud, kui Kaia kaotas servigeimi nulliga, aga ta kogus end kiiresti ja suutis tempoga Jabeuri üle mängida. Kaasa aitas ka fakt, et enda kolme esimese servigeimi jooksul oli Jabeuri esimese pallingu õnnestumisprotsent 34 ja ta tegi neli topeltviga.

Kaalukeeleks sai kuues geim. Kaia juhtis 3:2 ja 30:0 Jabeuri servil ning tuneeslanna ei saanud endiselt esimest servi kuidagi sisse. Aga ta suutis mõned murdepallid päästa ja edasi jätkus geim juba peamiselt Jabeuri geimpallidega. Kokku pärast seitset tasamängu sai tuneeslanna geimi kätte ja see oli paraku lõplik murrang. Kaks järgmist geimi kaotas Kaia nulliga ja ehkki ta teise seti algul võitles vapralt, oli Jabeur sattunud juba sellisesse sõiduvette, et ilmselt ei oleks eestlanna teda võitnud isegi väga hea mänguga. Tuneeslannal tuli kõik välja nii kaitses kui rünnakul ja ka serv hakkas paranema. Nii ei saanudki Kaia enam geimi.

Kohtumise lõpuks olid äralöögid koguni 25:6 Jabeuri kasuks, kuid see on veidi petlik, sest esimeses setis, kus äraöögid olid 11:3, suutis Kaia paljudel juhtudel sundida Jabeuri eksima, mis on olemuselt sama nagu äralöök. Esimese servi protsendiga jäi Kaia ikkagi peale 55 vs 40, aga Jabeur parandas selle näitaja teises setis 53ni. Kõige hullem oli aga see, et esimeselt servilt võitis Jabeur 77 ja Kanepi ainult 32% punktidest. Veel esimeses setis oli Kaia parem teise servi võidetud punktide osas, aga lõpuks jäi ta natuke alla ka selle näitajaga. Murdepalle realiseeris Jabeur 7st 6 ja Kaia 6st 1.

Nii sai mõlema eestlanna turniiri nii Indian Wellsis kui ka Miamis otsa 3. ringiga. Peab ütlema, et Kaia ei ole kunagi mänginud kevadistel USA turniiridel kuigi hästi. Indian Wellsis on ta maksimaalselt jõudnud 3. ringi ja Miamis parimal aastal (2008) 4. ringi. Anett Kontaveit on seal üldiselt mänginud paremini ja korra (2019) Miamis poolfinaaligi jõudnud, seega oli tema esitus suurem pettumus. Kaia on aga reeglina keskendunud suure slämmi turniiridele, kuid Indian Wells/Miami peetakse just siis, kui eelmisest slämmist on möödas kaks kuud ja järgmiseni sama palju aega…