fbpx
Close

Pärast Belinda Bencici loobumist ei osale US Openil pooled esikümne naised

Belinda Bencic. / Foto: Reuters/Scanpix

Järjekordne tippmängija, kes loobus osalemast US Openil, on maailma kaheksas reket Belinda Bencic (Šveits).

Ta teatas oma Twitteri küljel, et tegi raske otsuse jätta vahele kaks turniiri USA-s ning naasta tuurile septembrikuus Rooma turniiril. Bencic tänas US Openi ja Cincinnati turniiri korraldajad pingutuste eest, mida nad on teinud võistluste läbiviimiseks, kuid selline väljend on lausa klišee – seda on oma loobumisteates kasutanud kõik Ameerikasse mitte sõitvad mängijad.

Nüüd on selge, et WTA edetabeli esikümnest ei tee US Openil kaasa viis naist: Ashleigh Barty (Austraalia, 1), Elina Svitolina (Ukraina, 5), Bianca Andreescu (Kanada, 6), Kiki Bertens (Holland, 7) ja Bencic. Kahtluse all on endiselt Simona Halepi (Rumeenia, 2) osavõtt.

Sellega on ka kindel, et Anett Kontaveit on US Openil asetatud TOP16 seas. Järgmise ja ülejärgmise nädala edetabelis on Anett 20. või 21. olenevalt belglanna Elise Mertensi tulemusest tänases Praha turniiri finaalis. Viie mängija puudumisel tähendab see mõlemal juhul TOP16 kohta, mistõttu ei tule Kontaveidil enne 1/8 finaali kohtuda endast edetabeli eespool asuva mängijaga.

scroll to top