fbpx
Close

Grete Gull: ootan uut matši Lauraga väga!

– Grete Gull / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kadriorus peetavatel Eesti noorte tennise meistrivõistlustel selgusid sel soojal pühapäeval U14 ja U18 vanuseklassi üksikmängu veerandfinalistid, ning segapaarismängu finalistid. Tublimaid selgitati ka lohutusturniiridel.

U14 tütarlaste turniiri üks favoriite Grete Gull (Saaremaa TK) oli üksikmängus kindlalt üle Simona Alterist (Pallas) 6:0, 6:1 ning koos Georg Straschiga (USTA) jõudis ka segapaarismängus finaali. Poolfinaalis alistasid nad Ron Torni (Saaremaa TK)/Laura Rahneli (Pärnu Kalevi TK) 6:4, 6:1.

Finaalis tulevad neile vastu Sten Hiiesalu (MK Tenniseklubi)/Lisette Aljas (Tondiraba TK), kes teises poolfinaalis olid paremad Indrek Herman Raudkivist/Katarina Brit Eskenist (mõlemad USTA) 6:3, 6:2.

„No mul on ikka partneriga väga vedanud, ta aitas meile õige mitmel korral olulised punktid tuua,“ kiitis Gull Georg Straschi.

Eesti meistrivõistluste senist käiku kommenteeris Grete väga positiivselt, kuid lisas, et üks matš kripeldab siiani.

„Kaotus Laura Rahnelile U16 teises ringis….see pisut kripeldab…Usun, et U14 finaalis saame kokku ja mul on uus võimalus…“

Esmaspäeval kohtub Gull kaheksa parema seas Vladislava Zautiniga (TC2000). „Tean teda hästi, tal on hea ja tugev löök, kuid mul on selle vastu rohtu,“ oli Gull pärast pikka võistluspäeva enesekindel.

U14 poiste turniiril pidi seni kolmesetilistest mängudest enamasti võitjana väljunud Samuel Mandelkorn (USTA) (treener Karl Kiur Saare statistika kohaselt viimasest 19 kolmesetilisest mängust võitnud 17 – toim) ENMV teises ringis just kolmes setis alla vanduma aasta vanemale Artur Reinfeldtile (Laagri TK) 2:6, 6:3, 5:7.

Reinfeldt sõnas, et see oli mõlemapoolsete võimalustega heal tasemel mäng. „Teises setis mängis Mandelkorn oma mängu ja tõesti hästi. Otsustavas setis päästis ka ühe matšpalli. Kui olin esimese matšpalli kaotanud, vasardas peas ainult üks mõte – ma ei lase seda mängu käest ning võitlen välja järgmise matšpalli ning võtan selle ära,“ rääkis Reinfeldt.  Teisel matšpallil õnnestus Reinfeldtil ka mäng lõpetada.

„Treeneril on selles võidus suur osa (Reinfeldti treener on Bruno Loit – toim). Ka esmaspäevaseks matšiks Petrik Tamtikuga valmistan end koos treeneriga põhjalikult ette,“ ütles kaheksa parema hulka jõudnud Reinfeldt.

Tütarlaste U18 turniiril jõudsid kaheksa parema hulka kõik asetatud mängijad, poiste samas vanuseklassis langes täna Gregor Marius Kliimask (7.paigutus, Tondiraba TK) Matthias Uwe Kase reketi läbi 6:0, 6:2.

Vanema vanuseklassi segapaarismängu finaali jõudsid ENMV-l USTAt esindav Mark Lajal koos Lissi Kubrega (Pärnu Kesklinna TK) ja MK Tenniseklubi duo Oliver Ojakäär/Liisa Varul. Esimesed alistasid Alex-Andre Ojassalu (TCSK)/Polina Ramenskaja (TC2000) 3:6, 6:3, 10:7 ning tartlaste jaks käis üle Markus Mölderist (samuti MK Tenniseklubi)/Andrea Rootsist 7:6 (0), 6:3.

Homme jätkuvad ENMV Kadriourus U14 ja U18 üksikmängude veerandfinaalide ja paarismängudega.

Kõik tulemused leiad siit.

scroll to top