fbpx
Close

Pärast algset pahameelt ei ole Novak Djokovic enam US Openi suhtes kriitiline

– Novak Djokovic | Foto: Zumapress.com/Scanpix

Kui US Openi korraldajad vaatamata mõne tippmängija vastuseisule kuulutasid teisipäeval välja, et slämmiturniiri toimub planeeritud ajal, leebusid nii mitmedki kriitikud üsna tugevalt.

Maailma esireket Novak Djokovic ütles nüüd, et tal on aega otsustada, kas mängib US Openil või mitte. “Ma ei ütle praegu ei ega jah. Tahaksin US Openil mängida, aga sooviksin enne näha, milliseks kujunevad reeglid,” ütles Djokovic.

Enam ei rääkinud Djokovic sellest, et miks ta ei tohi turniirile kaasa võtta suuremat tiimi kui üks abimees, vaid peamine teema oli tema meelest hoopis välismaa mängijaile kehtestatud kahenädalane karantiiniaeg enne turniiri. “Olen kuulnud nii USA Tenniseliidu kui ka ATP inimeste käest, et karantiini ajal me treenida ei tohi. Kuid olen teisalt kuulnud ka jutte, et karantiini reeglit muudetakse, mis oleks suurepärane,” ütles Djokovic. “Rahvusvahelise spordi peamine põhimõte on see, et mängijad, kes on välja võidelnud koha US Openil, peavad omama võrdseid tingimusi.” Siin pidas Djokovic silmas, et USA mängijad ei pea, aga mujalt tulnud tennisistid peavad läbima karantiiniperioodi, mille ajal nende vorm ilmselgelt langeb.

Üldises plaanis oli Djokovicil aga hea meel US Openi toimumise üle. “Need on head uudised,” kommenteeris maailma esireket Eurospordile. “Oleme selle sündmuse (US Openi toimumine – toim.) rõõmsad, sest see pakub paljudele tennisistidele taas võimalust tipptasemel võistelda. Sest päeva lõpuks seda me just tahamegi. Oleme igatsenud juba profituuri ja kõike, mis sellega kaasneb.”

Maailma kolmas reket Dominic Thiem ei olnud ka enam nii US Openile mineku vastu kui varem, aga tal on teine dilemma, sest slämmiturniiri teisel nädalal (7.-13. september) peaks toimuma austerlase kodune Kitzbüheli turniir, millest osavõtu suhtes on ta seotud lepinguga. Thiem saaks mängida Kitbühelis ainult siis, kui langeks US Openi esimesel nädalal välja.

scroll to top
Inline
Inline