Paarismängu spetsialistid: viis Eesti naismängijat poolfinaalis

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

ITF-i turniiridel ja ühel WTA 125K turniiril oli eestlannadel erakordne päev, kui koguni viis naist murdis end erinevatel turniiridel poolfinaali. Lisaks jäi Maileen Nuudi paarismäng Itaalias vihma tõttu ära ja homme võib ta selle viisikuga ühineda.

Alustaks sellest, et eile jäi mainimata Ingrid Neel, kes osaleb Lleidas WTA 125K ehk Challenger turniiril. Koos Anna Danilinaga (Kasahstan) on nad asetatud kolmandana ja alistasid täna veerandfinaalis Nao Hibino (Jaapan) ja Fang-Hsein Wu (Taipei) 6:3, 6:3. Kuigi Neel on WTA paarismängu edetabelis 34. ja Danilina 56., võib Kasahstani esindavat venelannat siiski lugeda kõvemaks paarismängijaks, sest tal on värskelt (2023 US Open) olemas slämmiturniiri tiitel segapaaris koos soomlase Harri Heliövaaraga.

Ettearvatult alistasid Elena Malõgina ja Merel Hoedt (Holland, 1) Varbergi W15 turniiri veerandfinaalis rootslannad Caijsa Wilda Hennemanni ja Rebecca Malmströmi 6:2, 6:0.

Seevastu üllatajad olid Grete Gull ja Anna Maria Tottrup, kes jõudsid poolfinaali Kursumlijska Banjas (Serbia, W15). Eesti paar alistas Ana Giraldi Requena (Hispaania) ja Anastassia Zaparinjuki (Ukraina) 5:7, 6:2, 11:9. Serv selles kohtumises eriti ei maksnud – avasetis olid eestlannad kahe murdega taga, aga võtsid need tagasi seisuks 4:4. Seejärel murded jätkusid, kuni vastased said servigeimi kätte – kokku oli 12s geimis 9 murret. Aga Gull/Tottrup olid paremad teises setis ja võitlesid võidu välja otsustavas tie-break geimis. Seisuni 9:9 ei juhtinud eestlannad kordagi, ehkki viigiseisud olid tablool sageli. Nüüd läksid nad esmakordselt 10:9 ette ja kohe võitsid!

Antalyas (W15) mängis samuti kaks eestlannat, aga mitte koos. Võidu teenis Liisa Varul, kes Samira di Stefanoga (Itaalia, 4) alistasid neutraalsete venelannade paari Sofia Gapankova/Varvara Panšina 6:2, 6:3. Andrea Roots ja Sara Pantelic aga kaotasid Türgi paarile Defne Cirpanli/Gözde Turhan 4:6, 2:6.

Kontrollida on seda keeruline, aga ei usu, et kunagi oleks viis Eesti naistennisisti samal nädalal pääsenud profiturniiride poolfinaali.