fbpx
Close

Brit Martin kaotas napilt kvalifikatsiooni otsustavas ringis, kolm Eesti noort põhiturniiril

– Elisabeth Iila mängib Tuneesias. / Foto: ETL/Igor Pissarev

Sousse’is (Tuneesia) algab teisipäeval juunioride ITF-i 4. kategooria turniir, kus põhiturniiril osaleb kolm, aga võib-olla ka neli Eesti tennisisti.

Miks võib-olla neli, selle põhjus peitub võimaluses, et kvalifikatsioonis kolmandana asetatud Brit Martin, kes otsustavas ringis kaotas, võib lucky loser’ina pääseda põhiturniirile. Esialgu on kaheksandana asetatud Liisa Varuli vastane puudu, aga neli valikturniiri võitjat ja vabapääsme omanikku on tabelisse paigutatud. Kui keegi viimasel hetkel loobus, siis on reaalne, et just Martin selle koha täidab.

Martin alustas kvalifikatsiooni 6:3, 6:4 võiduga Lina Soussi (Tuneesia) üle ja 6:1, 6:0 võiduga Lavinia Torselli (Itaalia) üle. Kuid otsustav mäng oli dramaatiline – teise seti tie-break’i Martin napilt võitis, aga matši tie-break’i sama napilt kaotas, tulemus oli eestlanna poolt vaadatuna 4:6, 7:6 (8), 10:12. Martinit võitis eksootilise Madagaskari tennisist Miotisoa Rasendra Andrianantenaina.

Lisaks mängib neidude põhiturniiril Elisabeth Iila ja noormeeste turniiril Markus Mölder. Veel mängis Sousse’is Grete Gull, kes aga läks kvalifikatsiooni avaringis kohe vastamisi teisena asetatud Benedetta Sensiga (Itaalia) ja kaotas 3:6, 3:6. Sensi pääses ka edasi põhiturniirile.

scroll to top