fbpx
Close

Karolina Pliškova võitis Rooma turniiri ja kerkis maailma teiseks reketiks

Karolina Pliškova. / Foto: AFP/Scanpix

Karolina Pliškova (Tšehhi, 4) alistas täna Rooma turniiri finaalis Johanna Konta (Suurbritannia) 6:3, 6:4 ja tõusis maailma teiseks reketiks.

Jaapanlanna Naomi Osaka juhib endiselt üsna kindlalt, ta edestab Pliškovat 800 punktiga. Kuid Pliškoval, kes eelmisel aastal langes Roland Garrosis välja 3. ringis, on võimalus Osakast mööduda, kui ta jõuab Pariisis vähemalt finaali. Kolmandal kohal asuval Simona Halepil (Rumeenia) näiteks seda võimalust pole, sest ta on Pariisis tiitlikaitsja ning punkte juurde kuidagi ei saa.

Pliškova serv oli tänases finaalis veenev, sest Konta teenis vaid ühe murdepalli. Viis ässa löönud Pliškova esimene serv õnnestus koguni 74% – sellise numbri juures on tugeva pallinguga tuntud tšehhitari tõesti raske murda. Pliškova on nüüd võitnud 13 WTA turniiri.

Konta võib tulemusega niigi rahule jääda, ehkki ta kaotas kahenädalase vahega juba teise finaali. Kuid Rooma turniir oli märksa tugevam, kui Rabati turniir, kus Konta samuti teiseks tuli. Briti tennisist tagas endale ka Roland Garrosi turniiriks asetuse.

scroll to top