Anett Kontaveit jõudis Luksemburgis finaali (parandatud)

Anett Kontaveit mängimas Luksemburgis. / Foto: Ladies Tennis Masters Facebook

Anett Kontaveit alistas Luksemburgis endiste meistrite turniiril Ladies Tennis Masters poolfinaalis Lucie Šafarova (Tšehhi) 6:4, 6:3 ja mängib homme finaalis.

Mäng oli küllaltki sarnane Anetti eilsele kohtumisele Monica Puigiga (Puerto Rico). Teist päeva järjest ei olnud Anett kordagi murdega taga, kuid täna oli murdeid eilsega võrreldes vähem – vastavalt 5 ja 8. Ning erinev oli ka lõpp – seekord lõpetas Anett teise seti murdega, eile oli ta võitnud oma servilt ja sellega ühe geimi rohkem kaotanud.

Esimeses setis õnnestusid Anetti tõrjed väga hästi kolmandas geimis ja ta läks murdega ette 2:1. Šafarova serv oli vähemalt sama hea kui Anettil, võib-olla isegi pisut parem (kuigi statistikat mängus ei antud, lõi tšehhitar tõenäoliselt rohkem ässasid), aga tagajoonemängus kuulus kerge ülekaal eestlannale. Šafarova nõelas vahel teravalt, aga kui juba läks pikemaks pallivahetuseks, võitis enamasti Anett. Tundus, et mingil juhul ei mänginud Anett halvemini kui tänavu enne karjääri lõpetamist, pigem oli ta täpsem ja kindlam. Muidugi niisugust hoogu nagu 2021. aastal, Anettil enam pole, aga Tennisneti hinnangul võiks ta praegu vabalt WTA turniiridel TOP50ga võrdselt konkureerida.

Teises setis oli Anett kõigis Šafarova pallingugeimides ees, kuid tšehhitaril õnnestus esimene geim päästa seisult 15:40 ja kolmas geim isegi seisult 0:40. Kuid Anett jätkas visalt ja järgmised kolm tõrjegeimi võitis. Kuna ta vahepeal kaotas ka ühe ja ainsa oma servigeimi, oligi tulemus 6:3. Ka Anettil õnnestus teises setis korra välja tulla 15:40 seisult.

Finaalis kohtub Kontaveit 36-aastase Andrea Petkoviciga (Saksamaa), kes sai napilt 4:6, 6:2, 11:9 jagu Mandy Minellast (Luksemburg). Tennisnet vabandab, et varem oli tulemus valepidi. Petkovic võitis karjääri jooksul seitse WTA turniiri ehk ühe rohkem kui Kontaveit ning oli parimal nädalal (oktoober 2011) maailma 9. reket. Sarnaselt Anettiga on Petkovicil suure slämmi turniiridel parim tulemus veerandfinaali jõudmine, aga sakslanna suutis seda kahel korral (2011 Australian Open ja US Open).

Pühapäeval kell 16 algavas finaalis on mängus üsna palju raha, sest võitja teenib 50 000 ja kaotaja 20 000 eurot. Tänase võiduga suurendas Anett summat “ainult” kümne tuhande võrra, sest poolfinaali kaotajad teenivad 10 000 eurot.