fbpx
Close

Ojakäär ja Glinka võitsid Prantsusmaal

Oliver Ojakäär / Foto: Igor Pissarev

Kaks Eesti mängijat said edasi Poitiersi ITF-i M15 turniiri avaringis. Eriti väärtuslik oli Oliver Ojakääru 4:6, 7:6, 6:4 võit teisena asetatud Marat Šaripovi (-, ATP 381.) üle.

Tulemus tundub põnevam kui mäng ise, sest tegelikult oli Ojakäär teises setis kogu aeg ees ja kolmandas läks kiiresti juhtima. Teises setis jäi eestlasel kasutamata settpall vastase servil seisul 6:5, aga tie-break’is võitis Ojakäär seisul 3:2 kaks tõrjepunkti ja sellega ka geimi 7:2. Otsustava seti avageimis andis ta vastase servil ära vaid ühe punkti ning sellest murdest saadud edu jäi püsima. Vastasel oli variant seisul 3:4, aga Ojakäär päästis kaks murdepalli.

Kuigi Šaripov sai otse servilt 14 punkti rohkem kui Ojakäär, ei toonud see venelasele võitu. Nimelt lõi Šaripov lausa 19 ässa Ojakääru 10 vastu ja topeltvigu ei teinud, aga eestlane tegi viis. Ojakääru napp edu esimese servi õnnestumisprotsendis (67 vs 63) sai oluliseks, sest kuigi vastane võitis esimeselt servilt protsendi poolest napilt rohkem punkte (75 vs 74%), oli arvuliselt parem Ojakäär, kes võitis esimeselt pallingult 56 ja Šaripov 48 punkti.

Teises ringis peaks Ojakäärul olema lihtsam vastane, sest ta kohtub kvalifikatsioonist edasi pääsenud 17-aastase prantslase Leo Lagarrigue’iga, kelle ATP edetabelikohta pole. Ka Ojakäär ise läbis kvalifikatsiooni (võitis kaks mängu), ehkki saanuks kasutada juunioride edetabelikohta, mis kehtib veel pool aastat pärast noorteklassi lõppu, otse põhitabelisse pääsuks. Võimalik, et Ojakäär jäi ülesandmisega hiljaks.

Poitiersis mängib mõnevõrra üllatuslikult ka Daniil Glinka (5, ATP 469.). Üllatuslikult sellepärast, et ta ei ole viimasel ajal M15 turniiridel mänginud, vaid üritanud punkte koguda tugevamatel jõuproovidel. Avaringis alistas Glinka kvalifikatsioonist edasi pääsenud Mikail Alimli (Prantsusmaa) 6:4, 6:4. Glinka kaotas ühe servigeimi, aga ise murdis vastase pallingu kolm korda. Glinka serv oli väga efektiivne: 6 ässa, 0 topeltviga, esimese servi protsent 60 ja esimeselt servilt võidetud 87% punkte. Murdepalle võitis Glinka 6st 3 ja vastane 4st 1.

scroll to top