Ojakäär ja Glinka jõudsid kindlate võitudega veerandfinaali

Daniil Glinka mängimas Ortiseis. / Foto: Challenger Ortisei Facebook

Poitiersi (Prantsusmaa) ITF-i M15 turniiril mängib veerandfinaalis kaks Eesti tennisisti – Oliver Ojakäär ja Daniil Glinka.

Kirjutasime juba eilses uudises, et Ojakäärul peaks olema teises ringis jõukohane vastane edetabelikohata 17-aastase prantslase Leo Lagarrigue’i näol ja täpselt nii see oligi – Ojakäär võitis 6:2 6:2. Vastase ainus võimalus tekkis teise seti seisul 2:2, kui ta sai Ojakääru pallingul murdepalli. Kui Ojakäär aga selle geimi võitis, lõpetas ta kahe murdega. Eestlane lõi 8 ässa ja võitis esimesel servil 86% punktidest.

Viiendana asetatud Glinka loovutas Ojakäärust vaid ühe geimi rohkem, kui alistas Marcus Waltersi (Suurbritannia, ATP 1345.) 6:2, 6:3. Mõlemas setis oli seis 2:2, aga pärast seda läks Glinka oma teed. Eesti teine reket ei pidanud kaitsma ühtki murdepalli.

Veerandfinaalis kohtub Ojakäär Fabien Salle’iga (Prantsusmaa, ATP 823.) ja Glinka neljandana asetatud Hamish Stewartiga (Suurbritannia, ATP 485.). Kui mõlemad võidavad, kohtuvad Ojakäär ja Glinka poolfinaalis omavahel.

Ojakäär pole aga ainult üksikmängus edukas olnud. Koos itaallase Filippo Romanoga jõudsid nad paarismängus poolfinaali, kuid kaotasid neljapäeva õhtul neljandana asetatud Prantsusmaa paarile Yanis Ghazouani Durand/Loann Massard 6:7, 4:6. Glinka paarismängus ei osalenud.