Nuudi ja Malõgina W25 turniiridel veerandfinaalis, kolm mängijat paarismängu poolfinaalis

Maileen Nuudi (vasakul) ja Elena Malõgina. / Foto: Mauri Levandi

Käesoleva nädala ITF-i turniiridel on üksikmängus veerandfinaali jõudnud Maileen Nuudi ja Elena Malõgina. Mõlemad saavutasid selle tulemuse W25 turniiril, aga erinevates paikades. Malõgina, aga lisaks veel Liisa Varul ja Siim Troost jõudsid poolfinaali paarismängus.

Nuudi mängib Erwittes (Saksamaa), aga ei osale paarismängus, kus ta eelmisel nädalal võitis. Nuudi jäi seekord esimesena põhitabelist välja ja oli kvalifikatsiooni otsustavas ringis suurtes raskustes, kui alistas Vlada Ekshibarova (Iisrael) 2:6, 6:4, 11:9. Ta päästis tie-break’is ka matšpalli seisul 8:9. Põhiturniiril on Nuudi kohtunud endast edetabelis eespool asuvate mängijatega, aga võitnud neid kahes setis. Carolina Kühli (Saksamaa, WTA 474.) alistas Nuudi 6:3, 6:4 ja Lois Boissoni (Prantsusmaa, 457.) 6:3, 6:3. Boisson lülitas avaringis välja Ella Seideli (Saksamaa, 3). Veerandfinaalis kohtub Nuudi kuuendana asetatud lõunanaabri Daniela Vismanega (WTA 363.), kes on eestlanna eakaaslane (23). Sarnasust on ka selles, et nii Nuudi kui ka Vismane on oma riigi kolmas reket.

Eesti teine reket Elena Malõgina mängib Vrnjacka Banjas (Serbia), kus ta on asetatud viiendana. Malõgina võitis esimeses ringis Laura Svatikova (Slovakkia) 6:4, 7:6 ja teises ringis Silvia Nijirici (Horvaatia) 6:2, 4:6, 6:1. Nüüd kohtub Malõgina neljanana asetatud Isabela Shinikovaga (Bulgaaria), kes on maailma edetabelis 294., aga on 2017. aastal olnud 133.

Malõgina pole kaotusekibedust tundnud ka paarismängus, kus ta on koos Michaela Bayerlovaga (Tšehhi) esimesena asetatud. Avaringis said nad kindla võidu, aga täna oli veerandfinaalis nö üksikmängu eelproov, sest vastas olid Shinikova ja teine bulgaarlanna Denislava Glushkova, keda Bayerlova/Malõgina võitsid dramaatiliselt 6:2, 4:6, 17:15. Tie-break oli täielik minimurrete “paraad”, näiteks olid Bayerlova/Malõgina taga 8:9 ja 9:10, võitsid siis tõrjel kaks punkti, aga seisul 11:10 andsid oma servil jälle kaks ära, et võita need tõrjel kohe tagasi. Kokku oli vastastel kolm ja Eesti/Tšehhi paaril viis matšpalli, enne kui mäng lõppes.

Poolfinaalis kohtuvad Bayerlova/Malõgina Elena Milovanovici (Serbia) ja Ivana Popoviciga (Austraalia).

Monastiris W15 turniiril osales kaks eestlannat, Liisa Varul (kval 5. asetus) ja Carol Plakk (kval 12.). Nad olid avaringis vabad, siis alistasid ühe vastase ja kohtusid põhiturniirile pääsuks omavahel! Plakk alistas Varuli 1:6, 6:2, 10:6 ja suutis ka põhitabeli esimeses ringis võita Linda Salvi (Itaalia) 6:3, 6:3. Kuid tänases 2. ringis jäi Plakk alla neljandana asetatud Lamis Alhussein Abdel Azizile (Egiptus) 3:6, 0:6.

See-eest suutis Varul paarismängus korrata Malõgina tulemust ja jõuda poolfinaali. Varul ja Malak El Allami (Maroko) üllatasid tänases veerandfinaalis neljandana asetatud Prantsusmaa paari Lola Marandel/Marie Villet 3:6, 6:1, 10:7 võiduga. El Allami ja Varul kohtuvad poolfinaalis esimesena asetatud Anastassia Gureva (-) ja Beatrice Stagnoga (Itaalia).

Kuid see pole veel kõik, ka ITF-i M25 turniiril Bielsko Bialas (Poola) on Siim Troost jõudnud paarismängu poolfinaali koos poolaka Piotr Pawlakiga. Nad on seni alistanud ainult Poola paare: avaringis Mikolaj Lysi ja Maciej Rajski 4:6, 6:3, 10:7 ja veerandfinaalis Pawel Ciasi ja Jakub Jedrzejcaki 6:3, 6:4. Kuid poolfinaalis tulevad vastu taas poolakad Jasza Szajrich ja Borys Zgola. Seni pole Pawlak/Troost asetatud paaridega kohtunudki, aga kui finaali jõuavad, siis kohtuvad, sest teises poolfinaalis mängivad esimese ja kolmandana asetatud Tšehhi paarid.

Üksikmängus sai Troost kvalifikatsioonis võidu ja kaotuse, aga pääses põhitabelisse õnneliku kaotajana (lucky loser). Põhiturniiri avaringis sai Troost jagu Jedrzejcakisi 6:3, 3:6, 7:5, aga kaotas 2. ringis kolmandana asetatud Juan Bautista Torresele (Argentiina, ATP 418.) 2:6, 5:7. Sealjuures oli Troost teises setis ees 5:3 ja oma servil 5:4, 30:0, aga settpalli tal ei olnud.