Halb päev: kõik Eesti tennisistid langesid ITF-i turniiridel välja

Maileen Nuudi.. / Foto: Igor Pissarev

Tänane päev oli küll halb, aga kaks kohta ITF-i W25 turniiride üksikmängu veerandfinaalis ja kolm kohta erinevate ITF-i turniiride paarismängu poolfinaalis oli Eestile siiski korralik tulemus.

Napi kaotuse pidi Erwitte (Saksamaa) turniiri veerandfinaalis vastu võtma Maileen Nuudi, kes jäi Daniela Vismanele (Läti, 6) 5:7, 5:7. Mängu nägemata on raske hinnata, aga küllap vedas Nuudit alt serv, sest ta võitis oma 12st pallingugeimist ainult neli. Ka Vismane oli serviga hädas, sest võitis 12at geimist kuus. Nuudi võitis ässad 5:0 ja esimese servi võidetud punktidega (50 vs 52%) ei kaotanud palju, ent teiselt servilt teenis 35% punktidest ja Vismane 50%. Ainult esimeses setis juhtis Nuudi 2:0, aga muidu oli peamiselt Vismane murdega ees ja Nuudi viigistas. Kuid mõlema geimi lõpus seisudel 5:5 võitis Vismane Nuudi servigeimi ja seejärel lätlanna oma pallingut hoidis.

Elena Malõgina (5) sai Isabela Shinikovalt (Bulgaaria, 4) Vrnjacka Banja (Serbia) turniiri veerandfinaalis ootamatult kindla 1:6, 0:6 kaotuse. Shinikova on endine maailma 133. reket, aga viimasel ajal pigem kuulub kolmandasse sajasse, millele on praegu lähedal ka Malõgina (328.), Ainsa geimi võitis Malõgina avasetis oma servil seisul 0:5, aga ka selles geimis oli vastasel üks murdepall.

Paarismängu poolfinaalis kaotasid esimesena asetatud Malõgina ja Michaela Bayerlova (Tšehhi) sama dramaatiliselt, kui olid eile võitnud. Veerandfinaalis võitsid nad otsustava tie-break’i 17:15, täna kaotasid 13:15. Lõpptulemus Elena Milovanovici (Serbia) ja Ivana Popovici (Serbia) vastu oli 6:4, 3:6, 13:15. Kuigi mängus õnnestus kummalgi paaril vaid üks murre, oli tie-break’is minimurdeid palju nagu ka eilses 17:15 geimis. Kuni seisuni 6:6 oli kummalgi kaks minimurret, aga siis hakkas pihta: vastased läksid oma serviks ette 7:6, aga kaotasid mõlemad punktid – selline vastastikune tõrjepunktide võitmise jada kestis seisuni 11:11. Samas oli Bayerlova/Malõginal kasutada vaid üks matšpall seisul 10:9. Vastased võitsid viiendalt matšpallilt.

Liisa Varul ja Malak El Allami (Maroko) kohtusid Monastiri W15 turniiri poolfinaalis esimesena asetatud Anastassia Gureva (-) ja Elina Stagnoga (Itaalia) ning selles kohtumises võis kaotust karta. Ja nii läkski – Eesti/Maroko paar jäi alla 3:6, 2:6.

Ainsa Eesti meestennisistina konkurentsis püsinud Siim Troost kaotas Bielsko Biala M25 turniiri paarismängus koos Piotr Pawlakiga (Poola) kahele poolakale Jasza Szajrychile ja Borys Zgolale 7:5, 3:6, 5:10. Tie-break’is tulid Pawlak/Troost seisult 0:6 veel järele 5:7, aga kaotasid kolm viimast punkti.