fbpx
Close

Novak Djokovic võitis alagrupi, Daniil Medvedev langes välja

Novak Djokovic pole Torinos ainsana kaotanud ühtki servigeimi. / Foto: EPA/Scanpix

ATP finaalturniiril Torinos tekkis Punases alagrupis kolmapäeval sama seis kui päev varem Rohelises grupis – kahe mehe saatus sai selgeks ja kaks ülejäänud selgitavad edasipääseja omavahelises mängus.

Kui alustada ajalises järjekorras, siis Novak Djokovic (Serbia, 7) suutis Andrei Rublevi (6) võita numbriliselt kergelt 6:4, 6:1, kuid esimese seti seisuni 4:4 avaldas Rublev visa vastupanu. Siiski oli juba selleks seisuks Djokovic võitnud kolm punkti rohkem ja kui keegi võis vastase servi murda, pidi see olema pigem serblane. Nii juhtuski seisul 5:4, kuigi Rublev loovutas servigeimi pigem oma vigade ja liigse närvilisuse tõttu. Teise seti jaoks venelasel enam jõudu ja võib-olla ka usku ei jätkunud.

Kuid Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2) ja Daniil Medvedev (4) pakkusid publikule vaatemängu täie raha eest. Stsenaarium oli selline, et niisugust olnuks raske ennustada, eriti kolmanda seti lõppu. Igatahes alustas Medvedev loiult ja Tsitsipas pääses 3:0 ette, mis Torinos on juba “kõva valuuta”, sest kiire põrke tõttu servi murda väga raske. Medvedev ei saanudki murdepalli ja üsna tihti servilt võrku jooksnud Tsitsipase taktika toimis.

Teises setis polnud aga kummalgi murdepalli. Kõige tasavägisem geim mängiti seisul 4:4, kui Tsitsipas sai vastase servil kätte seisu 40:40, aga mitte enamat. Tie-break’is läks Medvedev minimurdega ette 4:1, aga sellel seisul lõi Tsitsipas kaks ässa. Nüüd aga muutusid mõlemad ebakindlaks. Medvedev tegi eeskäega kaks lihtviga järjest, mõlemal juhul lõi napilt üle tagajoone, aga seisul 5:4 servima hakanud Tsitsipas vastas omapoolse jämeda veaga. Ta sai matšpalli, aga seisul 6:5 Medvedevi servil. Edasi läkski nii, et matšpall või settpall Medvedevile tuli ainult vastase pallingul, kuid seisul 11:11 kreeklane eksis ja Medvedev realiseeris settpalli oma servil – 13:11.

Otsustavas setis oli Medvedevil selge psühholoogiline paremus ja ta murdiski kindlalt Tsitsipase servi esimest korda selles mängus seisuks 4:3. Aga venelane otsustas asja põnevaks teha. Ta andis juba seisul 4:3 vastasele murdepalli, aga täielikult lagunes seisul 5:4 ja Tsitsipas murdis viimasel hetkel tagasi. Ja nüüd juba tie-break’is ei olnud enam Medvedevil lõbus. Ta jäi taha 0:6 ja kaotas 1:7. Mäng seega 6:3, 6:7, 7:6 Tsitsipasele ja punktid tema kasuks 106:98. Kui mõlemad tegid 28 lihtviga, oli pallivahetustes aktiivsem ikkagi Tsitsipas ja seda paljuski tänu võrgus käimisele. Ta võitis äralöögid 41:33 ja kuna ässad Tsitsipas kaotas 9:16, oli ta mängust sooritatud äralöökidega suures plussis 32:17.

Tsitsipase jaoks ei olnud õnneks tähtis, mis tulemusega ta võidab. Kaotuse puhul oli talle oluline, et vähemalt sett võita, siis jäänuks väike lootus ühe võiduga poolfinaali pääseda. Aga nüüd mängivad Tsitsipas ja Rublev lihtsalt sellele, kumb tuleb alagrupis teiseks ja millise tulemusega võidetakse, pole ka reedeses mängs oluline.

Neljapäeval kohtuvad aga kell 15 Rafael Nadal (Hispaania, 1) ja Casper Ruud (Norra, 3). Sellel mängul ei ole tähtsust tabeliseisu osas, aga raha ja ATP punkte jagatakse. Ruud on taganud Rohelise grupi esikoha ja Nadal enam poolfinaali ei pääse. Kell 22 selgitavad aga edasipääseja märksa tähtsamas mängus Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5) ja Taylor Fritz (USA, 8).

scroll to top