fbpx
Close

Novak Djokovic treenib kõvakattel, Rafael Nadal saviliival: on see tähenduslik?

Rafael Nadal ja Novak Djokovic. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic on viimastel päevadel harjutanud Belgradis Janko Tipsarevici Tenniseakadeemias kõvakattega väljakutel, aga teine reket Rafael Nadal jätkab treenimist Mallorca saarel endanimelises akadeemias, kus on saviliivaväljakud.

Kumbki mees pole veel ametlikult teatanud, kas nad võtavad osa US Openist, mis peetakse koroonaviiruse suhtes ohtlikus piirkonnas. Küll aga on Nadal ennast üles andnud Madridi turniiriks, mis peaks toimuma vahetult pärast US Openit. Neil, kes mängivad US Openil, oleks karantiinireeglite tõttu keeruline Madridis osaleda.

Nii võiks kahe tippmehe viimase aja sammudest järeldada, et Djokovic siiski sõidab US Openile, ehkki on korraldajate otsust lubada kaasa vaid üks abimees kõvasti kritiseerinud. Nadal aga jääb tõenäoliselt Euroopasse ja alustab hooaega Madridi, Rooma ja Roland Garrosi turniiriga.

Ka ATP punktide suhtes on Djokovici osalemine US Openil tähtsam, sest ta langes eelmisel aastal seal 4. ringis välja ja saaks nüüd oluliselt suurendada punktisummat, et ületada maailma esireketina valitsetud nädalate arvu poolest Pete Sampras, kes on serblasest vaid nelja nädalaga ees.

Seevastu Nadal ei kaotaks eelmisel aastal US Openi võidu eest teenitud 2000 punkti, sest koroonaviirus sundis ATP-d muutma seni kehtinud punktisüsteemi. Nüüd ei arvestata mängijale mitte 18 paremat tulemust viimasest 52 nädalast, vaid 18 tulemust viimasest 22 kuust (periood märts 2019 kuni detsember 2020). Nii jäävad Nadalile 2019. aasta US Openi punktid alles.

Täpsemalt tähendab see arvestus, et kuni 2020. aasta lõpuni ükski mängija punkte ei kaota, aga juurde võib küll saada, kui 2020. aasta augustist alanud koroonaviiruse järgse hooaja turniiride tulemused on paremad kui nende 2019. aasta vastava aja tulemused.

WTA ei ole sarnast süsteemi veel kinnitanud.

scroll to top