fbpx
Close

Novak Djokovic pääses imekombel Gael Monfilsi käest

Novak Djokovcic Melbourne’is. / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) demonstreeris Dubai turniiri poolfinaalis taas imeteldavat külmaverelisust, kui ta teise seti tie-break’is päästis kolm matšpalli järjest.

Lõpp oli juba kindel ja Djokovic alistas maailma esikümne mehe Gael Monfilsi (Prantsusmaa, 3) 2:6, 7:6, 6:1. Monfils oli enne seda kohtumist võitnud 12 mängu järjest – seeriasse kuulusid turniirivõidud Montpellier’s ja Rotterdamis ning kolm võitu Dubais. Tundus, et tuleb ka järgmine võit, sest Monfils juhtis 6:2, 3:1, aga kuraditosin osutuski seekord õnnetuks numbriks. Djokovic sai murde tagasi ja omas seisul 5:4 vastase servil üht settpalli, kuid Monfils viigistas ja juhtis tie-break’is enne kaht oma pallingut 6:3. Niimoodi kolm matšpalli päästa on palju keerukam, kui seda seisu enda serviga alustades. Lõpuks võitis Djokovic tie-break’i 10:8 ja muidugi oli Monfils sellega murtud.

Finaalis kohtub Djokovic teisena asetatud Stefanos Tsitsipasega (Kreeka). Maailma teine reket Rafael Nadal mängib sel nädalal hoopis Acapulcos, kus peab eeloleval ööl poolfinaali bulgaarlase Grigor Dimitrovi vastu.

Djokovic aga ületas tänu tänasele võidule 10 000 ATP punkti piiri, kuid see ei ole tema jaoks midagi haruldast – Serbia staar on ka mitmel varasemal aastal edetabelis viiekohalise arvu punkte omanud.

scroll to top