fbpx
Close

Anett Kontaveidi välja lülitanud Arina Sabalenka kohtub Doha finaalis Petra Kvitovaga

Valgevene esireket Arina Sabalenka Fed Cupil. / Foto: Fed Cup

Raskelt tuli valgevenelanna Arina Sabalenkale Doha turniiri 2. ringis võit jalavaluga hädas olnud Anett Kontaveidi üle, aga nüüd on ta jõudnud juba finaali.

Tõsi, veelgi suuremates raskustes oli Sabalenka veerandfinaalis hiinlanna Saisai Zhengi vastu, kus ta oli setiga taga ja teine kulges tasavägiselt. Lõpuks Sabalenka võitis 3:6, 7:6, 6:3 ja tänases poolfinaalis sai märksa kergemalt 6:4, 6:3 jagu vanameister Svetlana Kuznetsovast (Venemaa).

Sabalenka finaalivastaseks kvalifitseerus seitsmendana asetatud Petra Kvitova (Tšehhi), kes alistas maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) 6:4, 2:6, 6:4. Kvitova suutis selles mängus täiuslikult tegutseda murdepallidel – 4st 4. Maailma jooksvas edetabelis on Kvitova ja Sabalenka hetkel kõrvuti 11. ja 12. kohal. Kui Doha turniiri võidab Sabalenka, möödub ta Kvitovast, kui aga Kvitova, siis ta möödub Naomi Osakast (Jaapan) ja kerkib kuuajalise vaheaja järel uuesti esikümnesse.

Lisame, et Anett Kontaveit jäi maailma edetabelis püsima 22. kohale. TOP20st jääb Anettil puudu 120 punkti. Indian Wellsis on tal võimalus edetabelikohta parandada, aga Miamis on see raske, sest siis tuleks eelmise hooaja tulemust (poolfinaal) vähemalt korrata.

scroll to top