Oliver Ojakäär jõudis Austraalias kaheksandikfinaali

Oliver Ojakäär Melbourne’is. / Foto: Vadim Samson

Oliver Ojakäär mängis suurepäraselt Austraalia lahtiste noorteturniiri 2. ringis, kui alistas 16ndana asetatud Abel Forgeri (Holland) tunni ja 9 minutiga 6:4, 6:2.

Esimeses setis pääses Ojakäär murdega ette ja juhtis 5:2. Kuid seisul 5:3 ta kaotas oma pallingu, ent ei lasknud end sellest heidutada ja võitis kohe vastu Forgeri servi, millega sett oli lõppenud. Teises setis sai Ojakäär kiiremini murdega ette, ent arvatav võtmegeim mängit hoopis seisul 3:1, kui Ojakäär servis. 18 punkti kestnud geimis oli Forgeril kasutada neli murdepalli, aga Ojakäär päästis need kõik, säilitas edu ja viimases geimis tegi veel ühe murde.

Ojakäärule tõi võidu eelkõige efektiivsem esimene serv. Kui selle õnnestumisprotsent oli noormeestel enam-vähem võrdne (Forger 65 ja Ojakäär 64), siis esimeslt servilt punkte võitis eestlane 81% ja vastane ainult 55%. Äralöögid võitis Ojakäär 16:8, kuid tegi rohkem lihtvigu (25 vs 18). Üldpunktid olid siiski selgelt Ojakääru kasuks 60:46.

Võrdluseks võib öelda, et ka Eesti praegune esireket Mark Lajal ei jõudnud oma juuniorikarjääri viimasel aastal (2021) noorte slämmiturniiril kaugemale kui 3. ringi, ehkki Lajal oli edetabelis TOP20 mängija. Küll aga on Ojakääru praegune treener Kenneth Raisma jõudnud 2016. aasta Australian Openil veerandfinaali.

Ojakäärul tuleb nüüd veerandfinaali pääsemiseks alistada teisena asetatud Ilijan Radulov (Bulgaaria), kes on maailma noorte edetabelis seitsmendal kohal. Tõsi, senistes mängudes ei ole Radulov kuigi veenvalt mänginud ja erinevalt Ojakäärust on ta loovutanud ka ühe seti. Nii Ojakäär kui ka Radulov on 17-aastased.