fbpx
Close

Nõrgemate profitennisistide abistamisfond tekitab endiselt poleemikat: veel mõned tippmehed ei taha maksta

– Raha / Foto: Pixabay

ATP mängijate nõukogu liige Vasek Pospišil (Kanada) teatas sel nädalal, et maailma edetabelis tagapool asuvate mängijate abistamisfondis valitseb praegu paigalseis: uusi annetusi laekub visalt.

Nagu Tennisnet kirjutas, saab nõrgemate profitennisistide rahaline toetamine lähiajal tõenäoliselt teoks tänu ATP, WTA ja ITF-i initsiatiivile, kuid Novak Djokovici loodud nn miljoni dollari fond ei täida maailma esireketi eesmärki.

Teatavasti oli maailma kolmas reket Dominic Thiem tippmeestest esimene, kes kuulutas, et kavatseb annetada raha pigem neile, kes seda rohkem vajavad, kui turniiripõuas vaevlevatele tennisistidele. Mõni päeva tagasi vastas Thiemi keeldumisele avaliku kirjaga Alžeeria naismängija Ines Ibbou, et tal oli austerlase väidet valus kuulata. “Sellises riigis nagu minu kodumaa ei ole naisel kerge olla kõrge tasemega sportlane. Olen üksik neiu, kes reisib mööda maailma ja alati otsib odavaid pileteid. Loodan, et ükskord tuleb päev, kui olen oma raha eest võimeline ka vanematele kingituse ostma,” kirjutas Ibbou, WTA edetabeli 620. reket. “Mängijate toetamine aitaks seda mängu elus hoida.”

Kuigi Ibbou pöördumine leidis positiivset vastukaja näiteks Venus Williamsilt ja Nick Kyrgioselt, teatasid paar päeva tagasi veel kaks ATP edetabeli esiotsa mängijat, et nad ei anneta raha abistamisfondi. Maailma kaheksas reket Matteo Berrettini (Itaalia) ütles nii: “Eelistan abistada neid, kellel on rohkem raskusi, näiteks haiglat või vaesemaid peresid, aga mitte tennisemängijaid.” Samas tunnistas Berrettini, et fond on siiski vajalik. “Paljud mängijad on nii-öelda punases tsoonis. Fondi loomine näitab, et tippmängijad kannavad hoolt kolleegide eest,” ütles Berrettini.

Sama meelt oli maailma 35. reket Guido Pella (Argentiina), kes kodumaa raadiole antud intervjuus nimetas fondi “vajalikuks initsiatiiviks”, aga lisas, et tahaks toetada pigem oma kodulinna abivajajaid. “Ma ei ole samas seisus nagu Federer, Nadal või Djokovic, kes on kõik teeninud ümmarguselt sada miljonit dollarit,” ütles Pella. “Või võtame näiteks Cristian Garini. Ta on äsja ennast paremikku mänginud ja peaks maailma 18. reketina maksma päris suure summa. Aga samas peaks kuuluks näiteks väljaspool esisada paiknev Jack Sock abivajajate sekka, ehkki on karjääri jooksul teeninud üle kümne miljoni.”

Tõesti, 2018. aasta hilissügise seisuga kuulunuks tšiillane Garin (saab mai lõpus 24-aastaseks) praegu ise abivajajate ringi, aga ta suutis oma taset tõsta. Tema auhinnaraha kogusumma on pisut üle 2 miljoni, mis jääb kindlasti paljudele edetabelis tagapool asuvate mängijate teenistusele alla.

scroll to top