fbpx
Close

Matteo Berrettini andis tormihoiatuse

Matteo Berrettini. / Foto: AFP/Scanpix

Kahe hooaja jooksul nii haiguste kui vigastustega kimpus olnud endine esikümne mees Matteo Berrettini (Itaalia) alistas Wimbledoni turniiri kõrgetasemelises 3. ringi mängus Alexander Zverevi (Saksamaa, 19) 6:3, 7:6, 7:6.

See oli tõeline pommservijate heitlus, kus isegi murdepallid oli harv nähtus, aga samas mängiti ka väga pingelisi pikki punkte. Zverev sai ainsa murdepalli mängu jooksul esimeses geimis, aga servi murdis ainult Berrettini seisul 4:3. Hiljem selgus, et see jäigi kohtumise ainsaks murdeks.

Kahes viimases setis oli huvitav fakt, et mõlemas jäi Zverev punktidega peale (vastavalt 40:39 ja 43:40), ehkki ta kaotas tie-break’id. Saksamaa esireket võitis oma servigeimid kindlamalt, ehkki kolmandas setis jäi just Zverev seisul 3:4 pallingul 0:40 taha. Kuid ta päästis murdepallid ja kui see geim välja arvata, siis teise/kolmanda seti ülejäänud 11 servigeimis kaotas Zverev kokku ainult viis punkti! Ent samas – kuigi Berrettini andis siin-seal oma servil punkte ära, ei olnud tal vaja enam murdepalle kaitsta ja tervikuna oli itaallase serv ikkagi mõjusam, ta võitis ka ässad 15:12.

Mängu otsustanud kolmanda seti tie-break algas selle poolest omapäraselt, et seisuni 2:2 olid mõlemad kaotanud punktid oma servil, mis näitas teatud närvilisust. Aga pärast seda tegi ainsa minimurde Berrettini ja võitis 7:5. Tasavägisust näitab ka fakt, et äralöögid võitis Berrettini 36:34 ja lihtvigu tegi napilt vähem 22:23,

“Minu jaoks on see koht eriline, armastan siin mängimist,” ütles Berrettini, kes 2021. aastal jõudis Wimbledonis finaali, kus kaotas Novak Djokovicile (Serbia). “Eelmisel aastal pidin turniiri vahele jätma ja ma pole siiani sellest üle saanud. Wimbledon on ju turniir, mis kogu mu karjääri ja elu muutis,” ütles Berrettini. Eelmisel aastal haigestus Berrettini juba Londonisse jõudnuna koroonaviirusesse ning ei tohtinud mängida. Praegu enam sellist reeglit pole – kui mängija tunneb, et on haigusest üle saanud, võib ta välja tulla. 2023. aasta hooajal on Berrettinit kimbutanud vigastused ja pärast aprillikuist Monte Carlo turniiri, kus itaallane andis 3. ringis loobumisvõidu Holger Runele (Taani), pidas ta kahekuise pausi.

Auhinnaks Zverevi alistamise eest saab aga Berrettini kaheksandikfinaalis mängida maailma esireketi Carlos Alcaraziga (Hispaania). Laupäevases 3. ringi kohtumises ei olnud Alcaraz kuigi veenev, ehkki lõpuks ta alistas Nicolas Jarry (Tšiili, 25) 6:3, 6:7, 6:3, 7:5. Mõlema mehe laupäevase mängu põhjal võib arvata, et Berrettini on Alcarazile üsna tõsine takistus.

Kui tabeli ülemises pooles on Alcarazi teekond üsna keeruline, siis Daniil Medvedevil (3) on olnud tabel väga lihtne. Ka tema andis Martin Fucsovicsi (Ungari) vastu ühe seti ära, aga võitis 4:6, 6:3, 6:4, 6:4. Venelase järgmine vastane on Jiri Lehecka (Tšehhi, ATP 37.). Tõenäoliselt on oodata Medvedevi veerandfinaali Stefanos Tsitsipasega (Kreeka, 5), kellel on olnud palju raskem. Ta on pidanud viies setis alistama kaks slämmiturniiri varasemat võitjat Dominic Thiemi (Austria) ja Andy Murray (Suurbritannia).

scroll to top