fbpx
Close

Berrettinit hakkab juhendama Nadali kauaaegne mentor

Matteo Berrettini. / Foto: AFP/Scanpix

Pikaaegselt vigastuste küüsis vaevelnud Itaalia tennisetäht Matteo Berrettini alustas koostööd Rafael Nadali kauaaegse mentoriga ja palkas treeneriks Francisco Roigi, tõsi, esialgu katseajaga Austraalia lahtiste lõpuni.

Francisco Roig on tuntud oma 18-aastase staažiga koostöö poolest Rafael Nadaliga. Profikarjääri vältel jõudis Roig  nii üksik- kui paarismängus maailma 60 parema hulka

Kaks kuud tagasi läksid Berrettini teed lahku treenerist Vincenzo Santopadrest. Santopadre oli Berrettini treener alates sellest ajast, kui tänane tennisetäht oli alles 13-aastane. Kuigi Berrettini andis sotsiaalmeedias südantlõhestava kirjaga teada, et loobub Santopadre teenetest, ei toonud ta välja lahkumineku põhjust. Santopadre juhendamisel jõudis Berrettini 2021. aastal Wimbledoni finaali ja murdis maailma esikümnesse.

Veebikülje SuperTennis info kohaselt ei olnud Roig siiski ainus, keda seostati Berrettini uue treenerina. Ka rootslane Thomas Enqvist oli itaallase vaateväljas, kuid kuna Enqvist ei saa „tervislikel põhjustel“ järgmisel kuul Austraaliasse sõita, siis langes otsus Roigi kasuks. SuperTennise andmetel polevat Enqvisti tervisel tegelikult suuremat viga…

Berrettini on parimal hetkel olnud maailma kuues reket. Viimastel kuudel on tal tulnud maadelda erinevate vigastustega. Pärast US Openi teises ringis saadud hüppeliigese vigastust pole 27-aastane itaallane pidanud ainsatki matši. Enne seda jäi tal kõhulihase vigastuse tõttu vahele suur osa liivahooajast ning eelmisel aastal opereeriti tal paremat kätt. Lõppenud hooajal mängis ta 23 kohtumist, millest võitis 12. Parimaks saavutuseks jäi Wimbledoni neljas ring, kus ta kaotas tulevasele tšempionile Carlos Alcarazile.

Berrettini on võitnud seitse ATP-tiitlit ja teeninud rohkem kui 11,5 miljonit USD auhinnaraha.

scroll to top