fbpx
Close

Nigel Sears: tööst Anettiga armastan iga minutit

Anett Kontaveit ja Nigel Sears. / Foto: WTA

WTA kodulehekülg on teinud intervjuu Anett Kontaveidi juhendaja Nigel Searsiga, kes pajatab loos nii endast, oma põhimõtetest kui ka naismängijate treenimise eripäradest.

Anettist konkreetselt tuleb selles loos juttu vaid ühes lõigus, kuid on näha, et Sears on oma uue hoolealusega väga rahul. “Alustasin tööd Anettiga juunis ja armastan iga minutit sellest ajast,” ütles 62-aastane inglane.

Sears alustas treenerina juba 24-aastaselt. “Olin Briti edetabelis alles üheksas, Davis Cupile ei pääsenud, veetsin kogu karjääri põhiliselt Challenger-turniiridel. Mulle tundus, et paremaks ma enam ei lähe,” põhjendas Sears otsust.

Esimene mängija, kellega Sears koostööd tegema hakkas, oli lõuna-aafriklanna Amanda Coetzer, TOP10 tennisist. Hiljem on ta juhendanud veel viit esikümne naist: Daniela Hantuchova, Barbara Schett, Maria Kirilenko, Ana Ivanovic ja Jekaterina Makarova. Loodetavasti saab Kontaveidist selles nimekirjas seitsmes mängija.

Loos on veel mitmeid huvitavad lõike, aga toome siit välja selle, kus Sears selgitab, millised on naismängijate juhendamise eripärad. “See on paljuski erinev meeste treenimisest. Sa pead rohkem kuulama. Kuna paljud noored naised ei ole harjunud üksi reisima, siis on neil tihti perekonnaliikmed kaasas, ka nendega tuleb treeneril pidevalt suhelda. Üks erinevus on muidugi ka selles, et WTA tuuril tohib mängijat kohtumise käigus juhendada, aga meeste profituuril ei tohi. See on päris suur erinevus, mida tuleb osata kasutada,” ütleb Sears.

Inglasest juhendaja sõnul koosneb tema peamine treenerikreedo ühest lühikesest lausest, mis inglise keeles kõlab: excellence is perseverance in disguise. Võimalik, et inglise keele spetsialistid oskavad seda paremini eesti keelde ümber panna, aga otseselt kõlab lause nii: täiuslikkus on varjatud sihikindlus. Sears peab sihikindlust, tööeetikat ja pühendumist olulisemaks kui puhast annet.

Lugege kogu Nigel Searsi intervjuud siit.


scroll to top