Anett Kontaveit võitis Dohas raske mängu

– Nigel Sears jagamas õpetussõnu Anett Kontaveidile / Foto: Ekraanitõmmis

Veidi ebakindlalt alustanud ja esimeses setis 2:5 taha jäänud Anett Kontaveit suutis Doha turniiri avaringis alistada hiinlanna Lin Zhu (WTA 108.) 7:6, 6:3.

Mängule vajutas pitseri väga tuuline ilm. Dohas oli ka jahe, pealtvaatajad kandsid kapuutsiga jopesid ja mütse, mõni fänn oli endale lausa teki ümber keha tõmmanud. Sooja oli 18 kraadi, kuid tuul tegi tunde jahedamaks, ka päike enam väljakule ei paistnud.

Sellistes oludes polnud loota kvaliteetset mängu, kuid esialgu harjus vähemalt tagajoonel hiinlanna oludega paremini. Samas segas tuul Zhu servimist rohkem, sest ta oli harjunud viskama palli kõrgemale kui Anett. Vastane tegi lõpuks 11 topeltviga, Kontaveit ainult ühe. Ässa ei õnnestunud lüüa kummalgi, ka selle võis panna tuule arvele. Samuti õnnestus Anettil rasketes tingimustes esimest servi lüüa väga kõrge protsendiga – 79. Zhu esimene palling õnnestus 57%.

Anett loovutas kiiresti oma pallingu, jäi 0:3 taha. Tuli siis 2:3 järele, aga kaotas veel ühe pallingugeimi ja seis oli 2:5. Siis hakkasid Kontaveidil tõrjed pisut paremini õnnestuma, ta eksis ka vähem. Seisul 5:5 mängiti pikk geim, aga just nüüd jäid Anetti murdepallid ohtrate lihtvigade tõttu kasutamata. Õnneks ei läinud eestlanna sellest närvi, hoidis oma pallingut ja tie-break’is oli selgelt üle 7:3.

Teises setis pääses Anett 4:1 ette ja lasi Zhu järele 4:3. Siis tuli vaheajal väljakule treener Nigel Sears, andis head nõu ja viimased kaks geimi kuulusid jälle Kontaveidile. Mäng kestis tund ja 43 minutit. Natuke parem oli Kontaveit ka murdepallide realiseerimisel – temal 9st 4, vastasel 11st 3.

Muide, maailma edetabelis Kontaveid tänase võiduga punkte juurde ei saanud, ehkki oli mullu kaotanud Dohas avaringis. Asi on selles, et slämmiturniiride ja Premier Mandatory turniiride kõrval annab punkte teatud hulk madalama tasemega turniire ning neist nõrgim tulemus oli Anettil kirjas sama suur, kui Doha teise ringi punktisaak. Nii asendus üks tulemus lihtsalt värskemaga, aga punktid jäid samaks.

Kontaveit kohtub teises ringis kolmandana asetatud Angelique Kerberiga (Saksamaa), keda ta korra võitis 2017. aastal ja korra mullu. Ootuste kohaselt peaks Kerber olema sobiv vastane, aga oma mõlemad võidud teenis Kontaveit liivaväljakul, mis Kerberile eriti ei meeldi.

Mäng toimub kolmapäeva õhtul mitte enne kella 19 Eesti aja järgi. Varem ei tohi kohtumine pihta hakata, kuid antud ajast hiljem võib alata, kui eelmised mängud venivad. Mäng toimub peaväljakul.