Nick Kyrgios alistas taas Daniil Medvedevi

Nick Kyrgios mängus Daniil Medvedeviga. / Foto: AP/Scanpix

Kolmenädalase vahe järel teist korda alistas Nick Kyrgios (Austraalia, 23) maailma esireketi Daniil Medvedevi, kui sai temast jagu US Openi 1/8 finaalis 7:6, 3:6, 6:3, 6:2.

Viimati oli Kyrgios alistanud Medvedevi augusti teisel nädalal Montreali turniiri 2. ringis. Tollal kaotas Kyrgios esimese seti 6:7, aga võitis sellele vaatamata, möödunud ööl võis aga just esimese seti võit olla kohtumise võti. Kyrgiosel oli kaks murdepalli juba Medvedevi esimeses servigeimis seisul 1:0, aga ta realiseeris võimaluse kuuendas geimis seisuks 4:2. Kuid venelane murdis kohe tagasi ja nii lõppes sett ikkagi tie-break’is, mis kestis 18 minutit ja lõppes Kyrgiose 13:11 võiduga.

Algul olid settpallid Medvedevil – seisul 6:5 ja 8:7 vastase, aga seisul 7:6 ka oma servil. Kuid Kyrgios võitis selle punkti tõrje äralöögiga. Õnne oli tal Medvedevi kolmandal settpallil (8:7), kui austraallane lõi volle millimeetri võrra piirile. Seejärel juhtis Kyrgios 9:8, 10:9, 11:10 ja 12:11. Ka tema jättis ühe settpalli oma servil (10:9) kasutamata, aga võitis ikkagi serviga seisul 12:11. Viimasel punktil tormas Kyrgios võib-olla liigagi julgelt võrku, aga Medvedevi passeerlöök ebaõnnestus.

Teises setis juhtis Medvedev juba 5:1, siis sai Kyrgios ühe murde tagasi, aga setti ei päästnud. Alates kolmandast setist oli aga Kyrgios väga efektiivne, ta realiseeris 3st murdepallist 3 ja võitis kindlalt. Medvedevil ei olnud kolmandas setis ühtki murdepalli ja neljandas ainult üks, mis jäi kasutamata. Kyrgios juhib nüüd omavahelistes mängudes Medvedevi vastu 4:1.

Äralöökidega jäi 53:49 peale Kyrgios, kuid ässadega napilt Medvedev 22:21. Venelane mängis üldiselt kindlamalt, sest tegi ainult 19 lihtviga Kyrgiose 38 vastu, kuid sunnitud vigu oli Medvedevil märksa rohkem. Kokkuvõttes oli Kyrgios ikkagi agressiivsem, näiteks tungis ta võrku 47, aga Medvedev ainult 17 korda. Murdepalle realiseeris austraallane 7st 5, mis on väga hea näitaja. Medvedev võitis 8st murdepallist 3.

“See oli imeline mäng,” ütles Kyrgios. “Kuna Daniil oli tiitlikaitsja, siis ta tundis enda õlul pinget. Aga ma mängisin tõesti hästi. Olen paar viimast kuud mänginud suurepäraselt. Tänane võit tuli väga heas kohas – New Yorgi täistribüünide ees. Olen õnnistatud.”

Kyrgios on juunikuust alates võitnud 26 mängu, mis on selle perioodi parim tulemus ATP tuuril. Vahepeal oli tal käsil ka 9-mänguline võiduseeria. Kyrgiose sõnul tõi muutuse tema tõsisem suhtumine treeningutesse ja režiimi. “Nüüd lähen õigel ajal magama, enne käisin igal õhtul väljas meelt lahutamas. Mul on hea meel, et saan oma annet lõpuks näidata New Yorgis. Minu senised esinemised pole siin olnud kuigi head.” Täpsustame: varem oli Kyrgios mänginud US Openil kaheksa korda ja parimana jõudnud neljal korral 3. ringi. Isegi tänane kaheksandikfinaal oli juba Kyrgiose jaoks New Yorgis esmakordne, seda enam on saavutus veerandfinaali pääs.

Kyrgios kohtub veerandfinaalis järjest teise venelasega, sest Karen Hatšanov (27) alistas väikese üllatusena 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3 Pablo Carreno Busta (Hispaania, 12), Montreali turniiri võitja. “Hatšanov on kõva võitleja, meil on olnud tasavägiseid lahinguid,” ütles Kyrgios järgmise vastase kohta. Nende seis on 1:1, aga viimati võitis Kyrgios 2020 Australian Openi 3. ringis 6:2, 7:6, 6:7, 6:7, 7:6.

“Nick ütles, et ta ei saa isegi aru, kuivõrd professionaalne ta praegu on,” rääkis Hatšanov. “Arvan, et Wimbledoni turniir näitas, milleks ta on võimeline. Kõik teavad, et ta servib hästi. Minu jaoks on sama asi tähtis – keskenduda servile ja hoida pallingugeime. Tagajoone pallivahetustes oleme umbes võrdsed, seega saab oluliseks, kuidas punkt algab, kellel tuleb serv või tõrje paremini välja.”

Tabeli ülemise poole teises veerandfinaalis kohtuvad Casper Ruud (Norra, 5) ja Matteo Berrettini (Itaalia, 13). Ruud on olnud viimasel ajal väga stabiilne ja praegu on tal ka selline seis, et finaali jõudmiseks ei pea norralane kohtuma ühegi endast edetabelis eespool asuva mängijaga. Kihlveokontorid peavad Ruudi ja Berrettini šansse umbes võrdseteks.