fbpx
Close

Medvedev enne matši Kyrgiosega: tema hea mäng on väga üllatav

Käesurumine Montreali turniiril, kus Nick Kyrgios (paremal) sai võidu Daniil Medvedevi üle. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pühapäeva hilisõhtul selguvad US Openil tänavused esimesed veerandfinalistid. Maiuspalaks on kahtlemata Daniil Medvedevi ja Nick Kyrgiose vaheline kohtumine.

Maailma esinumber Medvedev on 16 parema hulka jõudnud mängleva kergusega, alistades viimati hiinlase Yibing Wu 6:4, 6:2, 6:2. 26-aastane venelane pole seni loovutanud settigi. Käesoleva aasta Wimbledoni finalistil Kyrgiosel pole teekond US Openi neljandasse ringi samuti suuri raskusi valmistanud, ainsa setikaotuse sai ta prantslaselt Benjamin Bonzilt teises ringis. Eelmises matšis oli Austraalia tennise „paha poiss“ veenvalt üle ameeriklasest J.J. Wolfist 6:4, 6:2, 6:3.

Laupäeval antud intervjuus ütles Medvedev, et ta on väga üllatunud Kyrgiose heast mängust. „Jah, tema hea hoog on üllatav. Me kõik teame, milleks ta võimeline on. Tal on üks parimaid serve, mida ma elus näinud olen. Teame, et hea päeval võib ta võita ükskõik keda. Ta on seda tõestanud kordi ja kordi mitmete maailma parimate mängijate vastu,“ ütles venelane.

„Kuid siiski, eriti pärast COVIDit, näisid tema asjad minevat allamäge. Kui kellelgi nii läheb, siis on raske ette arvata, kas ja millal võib ta mõõnast üle saada. Olen väga üllatunud. Igal juhul õnnitlused talle. Näib, et hetkel on ta karjäärile keskendunud. Mul on vahel tunne, et talle enda käekäik eriti korda ei lähe. Praegu märkan, et ta ikkagi tahab olla tõsiseltvõetavam professionaal. See on suurepärane nii talle kui tennisele tervikuna.“

Medevedevil pole Kyrgiosega mängides kuigi hästi läinud. US Openil kohtuvad nad omavahel viiendat korda. Kolm matši on võitnud austraallane ja venelane ainult ühe. Viimati võitis Kyrgios Medvedevit mõned nädalad tagasi Montrealis kolmes setis.

Pühapäeval on mitmetahuliselt põnevad kohtumisi veelgi. Näiteks mida suudab läbi US Openi ajaloo esimese õnneliku kaotajana neljandasse ringi välja jõudnud 23-aastane prantslane Corentin Moutet (ATP 112.) viienda asetuse, norralase Casper Ruudi vastu? Või Serena Williamsi alistanud Ajla Tomljanovici matš noore venelanna Ljudmilla Samsonovaga. Murmanski oblastist pärit 23-aastane Samsonova, kes esindas juuniorieas ka Itaaliat (2014-2018), on võitnud viimased 13 matši järjest. Selle seeria hulgas on ka võit Washingtoni turniiri finaalis Kaia Kanepi üle.

Kui veel kirjutada 3. ringi viimastest mängudest, mis peeti laupäeva õhtul või ööl vastu pühapäeva, siis kahes kohtumises selgus võitja otsustava seti tie-break’is. Omavahel kohtusid kaks kahekordset slämmivõitjat Petra Kvitova (Tšehhi, 21) ja Garbine Muguruza (Hispaania, 10), ehkki nende suured võidud jäävad juba üsna kaugele – Kvitoval 2013. ja Muguruzal 2017. aastasse. Tänavu on Kvitova olnud Muguruzast märksa paremas vormis ja tšehhitar võitiski, kuid kõige napimalt 5:7, 6:3, 7:6. Muguruza juhtis otsustavas setis 5:2 ja seejärel seisul 6:5 omas kolme matšpalli Kvitova servil. Tie-break’is oli siiski juhtiv pool Kvitova, enam ei olnud hispaanlannal matšpalli. Kvitova realiseeris kolmanda võimaluse seisuks 12:10.

Teine ülitasavägine mäng oli meeste poolel, kus Andrei Rublev (Venemaa, 9) alistas Denis Shapovalovi (Kanada, 19) 6:4, 2:6, 6:7, 6:4, 7:6. Shapovalov võitis kokkuvõttes ühe punkti rohkem (184:183) ja põrutas poole rohkem äralööke (76:38, nende seas ässad 23:9), kuid tegi ka 72 lihtviga Rublevi 37 vastu. Tegelikult ongi vast venelase nii väike lihtvigade arv üllatus, aga kui vastane on agressiivsem, võib niimoodi juhtuda. Viimasel ajal on Rublev olnud ebakindel just ohtrate lihtvigade tõttu, aga neis mängudes on ta olnud ründavam pool. Rublev juhtis otsustavas setis oma servil 5:4, 40:15, aga võitis alles tie-break’is, kus vastane kordagi ei juhtinud. Rublev oli ees 3:0, 5:3, 8:4 ja 9:6 ning võitis 10:7.

scroll to top