fbpx
Close

Neljapäeval võib selguda võistluste edasine saatus

– Tennis / Foto: Pixabay

Ligemale 1,5 kuud valitseb siseriiklike tennisevõistluste osas täielik vaikus. Tennisemängijad on muidugi suures ootuses, et kasvõi mingilgi kujul võistlused taastuksid.

Kevadel koroonapandeemia esimese laine ajal pandi tennise võistlussport Eestis kõikidel tasanditel kinni kolmeks kuuks. Seega viimase 12 kuu jooksul pole saadud võistelda kokku 4,5 kuud. Arvestades muudes riikides valitseva olukorraga polegi see väga paha. Eesti on pääsenud igal juhul kergemini – sai peetud kõik hooaja olulisemad tiitlivõistlused ja osavõtt nendest oli väga aktiivne.

See neljapäev võib selguda, kui kaua veel võistlemise paus jätkub. Siin on EV Valitsuse poolt oodata igasugu otsuseid, alates leebest variandist kuni hoopis rangema lähenemiseni. Kõige tõenäolisemaks variandiks peavad paljud, et võistlusi ei lubata korraldada enne 1. märtsi, võib-olla väikeste eranditega, näiteks täiskasvanute GP-etapid.

Võistluste puhul peetakse suurimaks ohuks korraga suurema hulga inimeste kontsentratsiooni, kuigi tennises on võimalik ajakava nii sättida, et see oht oleks minimaalne. Pealegi on suurtes hallides olulisen pigem maski kandmine, distantsi hoidmine ja riietusruumide osaline kasutamine. Nakatumisjuhtumite info kinnitab moodsate spordihallide turvalisust kui inimesed peavad kinni ettevaatusabinõudest.

scroll to top