fbpx
Close

Neljapäeval algab Alexela Masters, tugevamatest mängivad Malõgina, Ivanov, Raisma ja Saar

– Vladimir Ivanov 2021. aasta Mastersi võidukarikaga / Foto: Mati Hiis/ETL

Neljapäeval algab FORUS Spordikeskus Tondil kaheksa mees- ja nelja naistennisisti osavõtul Alexela Masters. Noorte Masters neljas vanuseklassis algab reedel.

Nagu Mastersil ikka kombeks, ei mängi kõik tugevamad kaasa ja loomulikult me ei räägi Anett Kontaveidist ega Kaia Kanepist, kes ei ole juba aastaid osalenud (vist 2010 tegid mõlemad veel kaasa). Kuid ka Eesti meeste edetabeli esikolmikut (Mark Lajal, Daniil Glinka, Kristjan Tamm) pole kohal. Küll aga teeb kaasa vanameister Vladimir Ivanov, kes 2022. aastal rahvusvahelisest tennisest kõrvale tõmbus ega osalenud ka Eesti meistrivõistlustel. Pealkirja kohta võiks veel lisada, et ei hakka avaldama, kas neljandana on mõeldud Katriin või Karl Kiur Saart – võib-olla mõlemat.

Igatahes mehed loositi alagruppidesse järgnevalt: A-gruppi kuuluvad Ivanov, Saar, Denis Maijorov ja Markus Mölder, B-gruppi Kenneth Raisma, Matthias Uwe Kask, Sten Hiiesalu ja Georg Strasch. Alagrupi kaks paremat pääsevad poolfinaali. Seega tuleb finalistidel kolme päevaga pidada viis mängu.

Neli naist mängivad ühes grupis ja paremusjärjestus selgub turniiri põhjal, eraldi kahe parema finaali ei peeta. Kaasa mängib Eesti kolmas reket Elena Malõgina, kes maailma edetabeli põhjal on kindlalt tänavuse Mastersi nimekaim osavõtja. Ta on tiitlikaitsja nagu ka tema treener Ivanov meeste seas. Malõginale pakuvad konkurentsi Saar, Grete Gull ja Gerda Reinaru.

Juba on teada ka neljapäevane ajakava (meeste osas ainult esimene voor). Kell 11 alustavad Kask – Hiiesalu ja Raisma – Strasch ning naiste turniiril Malõgina – Reinaru. Pärast mängude lõppu kohtuvad Saar – Maijorov ja Ivanov – Mölder ning naiste turniiril Saar – Gull.

Turniiri infot näeb siit.

scroll to top