fbpx
Close

Billie Jean King Cup algas Austraalia ja Kasahstani võiduga

Billie Jean King Cupi võidukarikas. / Foto: internet

Naistennisistide võistkondliku turniiri Billie Jean King Cup finaal algas täna Glashgow’s kahe matšiga, kus ühes tuli väljakuperenaistel kaotusekibedust tunda.

Varem FedCupi nime all tuntud võistluse finaalis osaleb 12 naiskonda neljas kolmeliikmelises alagrupis. Ainult võitjad pääsevad edasi poolfinaali. Võistkondade koosseise ja tabeleid saate näha siit.

Kahes grupis (B ja C) peetakse alagrupimängud 8.-10 novembrini, A- ja D-grupis 9.-11. novembrini. Seega peetakse kolmapäeval juba neli matši, aga teisipäeval vaid kaks. Mõlemas selgus võitja juba üksikmängude järel, aga ka mõlemad kaotasid 2:0 seisus paarismängu.

Austraalia alistas B-grupis Slovakkia 2:1 ja võib-olla oli kerge üllatus maailma 236. reketi Storm Sandersi 6:4, 6:3 võit Viktoria Kuzmova (146.) üle. Kuid see, et teise punkti tõi Austraaliale Ajla Tomljanovic, oli juba oodatud. Nagu öeldud, paarismängu austraallannad kaotasid. Samas alagrupis mängib veel Belgia.

Teises matšis võitis parimas koosseisus mängiv Kasahstan 2:1 Suurbritannia, kelle esinumber Emma Raducanu (75,) kaasa ei mängi, aga ülejäänutest parimana asub Harriet Dart 99. kohal. Polnud seega ime, et Jelena Rõbakina (22.) ja Julia Putintseva tõid Kasahstanile võidud. Kolmandana mängib C-grupis Hispaania.

Algselt tundus, et BJK Cupi finaaliks loositi ka “surmagrupp”, kuhu kuulusid USA, Tšehhi ja Poola. Kuid pärast maailma esireketi Iga Swiateki loobumist Poola nõrgenes sedavõrd, et enam ei räägi kaasa esikoha konkurentsis. Ilmselt selgitavad siin paremuse USA ja Tšehhi. Kuigi maailma kolmas reket Jessica Pegula teatas halvale vormile viidates alles esmaspäeval loobumisest, on ameeriklannad eesotsas Cori Gauffi, Madison Keysi ja Danielle Collinsiga üksikmängus favoriidid. Tšehhi peab eelkõige lootma maailma parimale paarile (kuigi nad WTA finaalturniiri ei võitnud) Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova, aga üksikmängus on tšehhitarid eesotsas Krejcikovaga üllatusvõimelised. USA ja Tšehhi kohtuvad viimases voorus 11. novembril.

scroll to top