Napilt läks, aga Roger Federeri lahkumismäng lõppes kaotusega

Pisaratega võideldes jättis Roger Federer tennisemaailmaga hüvasti. Taamal Euroopa koondise meeskonnakaaslased Novak Djokovic, Cameron Norrie, Matteo Berrettini ja Stefanos Tsitsipas. / Foto: AFP/Scanpix

Legendaarse Roger Federeri viimane mäng ei toonud küll muinasjutule õnnelikku lõppu, aga oli kindlasti maailma ühe kõigi aegade parima ja armastatuima tennisisti hüvastijätu vääriline. Isegi matšpall oli Federeril ja Rafael Nadalil kasutada, aga nad kaotasid ameeriklastele Jack Sockile ja Frances Tiafoele 6:4, 6:7, 9:11.

Kuigi Federeri lahkumisele pühendatud Laver Cupi õhtune sessioon algas kohaliku aja järgi kell 19.20, venisid mängud nii pikaks, et isegi Londonis jõudis kesköö kätte. Šveitslased pidid ootama oma iidoli viimast punkti kella 1.23ni ja Eestis oli kell juba 2.23. Federer ei olnud võib-olla niivõrd löödud mängu kaotusest, sest oli näha, et ta võttis mängu naudinguga, aga kui kõik oli läbi, tulid aplausi ajal talle pisarad ikkagi silma. Veerand sajandit profitennises oli seda väärt.

Kui aga rääkida mängust endast, siis oli selge, et harva paarismängus kaasa teinud Federer ja Nadal said hakkama küll. Kuigi esimeses setis said ameeriklased tõrjeid mängu paremini, ei ole sellest alati kasu, kui need pole ohtlikud. Igatahes oli alles seti lõpul kummalgi üks murdepall, kuid ameeriklased jätsid selle seisul 4:4 kasutamata, aga seejärel servigeimis tegi Sock enda kohta ootamatu prohmaka lendpallil ja siis ei saanud Tiafoe esimest servi sisse. Nad kaotasid selle geimi eduseisult.

Teises setis oli küll kokku ainult kaks murret, aga murdepalle väga palju. Kui Federer/Nadal olid saanud murde tagasi, jäid nad seisul 5:5 hätta, kuid päästsid kuus murdepalli. Rahvas tundis, et nüüd võib võit tulla, aplaus kasvas maruliseks, aga ameeriklaste servigeimis ei suutnud Nadal kahjuks Federeri head tõrjemängu omalt poolt toetada ja nii mindi tie-break’i, kus ameeriklased olid eksimatud – 7:2.

Matši tie-break oli aga hoopis teine, seal nähti ka mitut fantastilist punkti. Võib-olla ei olnud kõige viisakam Tiafoe, kes lõi võrgus seisnud Federerile pihta eduseisuks 8:7, aga seejärel justkui vabandavalt mängis oma servil kehvasti ja kinkis punktid ära. Nii sai Federer servida matšpallil seisul 9:8, aga ta ei saanud esimest servi sisse ja pärast Socki head tõrjet läks initsiatiiv ameeriklastele, kes teenisid punkti. Seejärel tõrjus Tiafoe pommlöögi Nadali kõrvalt mööda ja ameeriklased realiseerisid oma servil matšpalli.

Kokku on avapäeva järel Euroopa ja Maailma koondise seis 2:2, sest eurooplased võitsid kolmest üksikmängust kaks. Punkti tõid Casper Ruud ja Stefanos Tsitsipas, aga Andy Murray kaotas Alex De Minaurile. Just selles mängus olid geimid ja punktid väga pikad ja sellega venitaski paarismängu üle kesköö, nii et 24. septembril 1992 sündinud Sock võis pisut kurba võitu tähistada oma 30. sünnipäeval. Tõsi, USA aja järgi ei olnud veel sünnipäev mängu lõpus alanud.

Lisamaterjali piduliku ja samas kurva õhtu kohta anname juurde pühapäeval.