fbpx
Close

Töö kiire ja korralik – Nadal jõudis finaali settigi kaotamata

– Rafael Nadal / Foto: Pixabay

Kuigi kreeklane Stefanos Tsitsipas alistas Australian Openil legendaarse Roger Federeri, jäi tal jõudu väheks, et saada poolfinaalis jagu Rafael Nadalist (Hispaania, 2), kes võitis mängu 6:2, 6:4, 6:0.

Kuigi teine sett oli ehk pisut tasavägisem ja Nadal murdis vastase servi alles seisul 4:4, polnud Tsitsipasel lootustki. Nadal ei ole turniiri senise kuue mängu jooksul settigi kaotanud ja tema domineerimine oma servil on kohati uskumatu, sest hispaanlane ei oma ju sellist pommpallingut nagu paljud mehed profituuril. Kuid enda servigeimis suudab ta alati talle sobiva mängu vastasele peale suruda ning sealt edu tulebki. Tsitsipasel polnud täna peaaegu lõpuni ühtki murdepalli, kuni Nadal selle viimases geimis siiski “kinkis” seisuks 30:40.

Tsitsipas proovis mängu jooksul erinevaid variante, nende seas ka servilt võrku tungimist, aga kui miski toimis, siis ainult ajutiselt. 32-aastane Nadal näitas noorte põlvkonna ühele andekamale esindajale, kes on endiselt peremees.

Sama küsis mängujärgses intervjuus Nadalilt ka John McEnroe, et kuna sa enne purustasid sama kindlalt ka Alex De Minauri ja Franbcis Tiafoe, siis kas sul on noortele mingi sõnum, et vara veel meie mängumaale tulla? Tagasihoidlik Nadal vastas mõistagi viisakalt, et ei ole tal mingit sõnumit ning noored mängivad väga hästi ja varsti hakkavad ka slämme võitma. “Noor põlvkond ei ole tulemas, nad on juba kohal,” sõnas Nadal.

Sellegipoolest on statistika hirmuäratav: 1990ndatel aastatel sündinud meesmängijad (ehk siis 28 ja nooremad) ei ole võitnud ühtki slämmiturniiri, praegusel hetkel noorimad tennisistid, kes slämmivõiduni jõudnud (kumbki ühe korra), on 30-aastased Marin Cilic ja Juan Martin Del Potro. Ja kui nüüd uued mehed eesotsas Alexander Zverevi, Tsitsipase ja teistega pead tõstavad, kas siis 1989-1995 sündinud meestennisistidel jääbki suur slämm võitmata?

Nadal ei osanud McEnroele seletada, kust tema nii hea hoog tuleb, kasutades tihti väljendit “I don’t know“. Aga ta tunnistas, et mäng õnnestub väga hästi. “Paar nädalat tagasi oli seis veel keeruline, kui rääkisin Brisbane’i turniiri direktoriga, et pean võistlusest loobuma. Kuid suur tänu oma meeskonnale, tänu kellele ma jõudsin õigeks ajaks vormi,” märkis Nadal.

Lõpuks veel McEnroe naljatas, et oleks ka endale tahtnud sellist keha nagu Nadalil ja küsis, miks ta nüüd taas mängib käisteta särgis. “Kas sa sellega tahad veel rohkem vastaseid hirmutada?” küsis McEnroe. Ilmselt oleks Djokovic osanud sel puhul vastu naljatada, ent Nadal lihtsalt selgitas, et tema eeskäeliigutuse tehnika on käisteta särgis efektiivsem. “Kuid tunnen ennast selles kindlasti nooremana,” lisas Nadal.

Nüüd on oodata traditsioonilist finaali Nadali ja Novak Djokovici vahel, ent esialgu me veel meeste omavahelist statistikat välja tooma ei hakka – ootame homseni, kui Djokovici poolfinaal Lucas Pouille’iga (Prantsusmaa, 28) saab läbi.

scroll to top