fbpx
Close

Naomi Osaka naaseb Brisbane’i turniiriks

Naomi Osaka Miamis 2022. aastal. / Foto: Zumapress/Scanpix

Neljakordne suure slämmi turniiride võitja Naomi Osaka (Jaapan) naaseb profikarussellile Brisbane’i turniiril, mis algab juba lõppeva aasta viimasel päeval ehk kaks nädalat enne Australian Openi algust.

Osaka peaks saama kasutada sünnituspuhkuse eelset edetabelikohta, mis oli tal 42. Sel juhul ei pea jaapanlanna wild card’i taotlema, ehkki ta suure tõenäosusega saaks mängida Austraalias, kus ta on kahekordne slämmivõitja, ka vabapääsmega.

Juba septembrikuus lubas Osaka, et hakkab turniiridel osalema tihedamalt, kui viimastel hooaegadel enne lapse sündi. Osaka oli ju tuntud pikkade pauside poolest, mida ta põhjendas vaimse tervise kaitsmisega. “Kindlasti mängin rohkem turniire kui tavaliselt,” ütles Osaka septembris. “Küllap on osa inimesi selle üle õnnelikud. Teen seda põhjusel, et ei kujuta praegu ette, kuidas mul hooaja algus kujuneb ja milline on mu mängutase. Pean saama mängu sisse, et olla hooaja lõpus juba tugev.”

Kui mitte lugeda Venus Williamsit, kes ju ikka veel profituuril aeg-ajalt kaasa teeb, jagab Osaka tegevmängijaist slämmivõitude arvu poolest esikohta Iga Swiatekiga (Poola). Kolm slämmivõitu on Angelique Kerberil (Saksamaa), kes aga hetkel ei ole aktiivne tennisist, sest temagi sünnitas lapse. Kuid ametlikult tennisest loobunud sakslanna pole.

Osaka tütar Shai sündis juulis, seega alustab ema mängimist, kui laps on pooleaastane. Kuid enam-vähem samas vanuses lapse kõrvalt hakkasid mängima ka Serena Williams, Viktoria Azarenka ja Elina Svitolina. Osaka ütles, et tahab mängida tennist nii kaua, kui tema laps juba aru saab, millega ema tegeleb. “Oleks väga lahe, kui tütar oleks minu üle uhke. Tahaks, et ta näeks mind väljakul ja mõtleks: vau, seal on minu ema!”

scroll to top