fbpx
Close

ATP finaalturniir algas Jannik Sinneri võiduga

Jannik Sinner sai kodupubliku ees kindla võidu. / Foto: Reuters/Scanpix

Täna algas Torinos maailma kaheksa parema meestennisisti osavõtul ATP finaalturniir, mille esimeses mängus võitis Jannik Sinner (Itaalia, 4) Rohelises alagrupis Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) 6:4, 6:4.

Kõvakattel meeste mängus on 6:4, 6:4 küllaltki kindel tulemus, eriti kui arvestada fakti, et Tsitsipasel ei olnud ühtki murdepalli. Sinner servis paremini, tõrjus paremini ja mängis ka pikki pallivahetusi edukamalt. Murde sai itaallane (või rahvuse poolest tiroollane) kätte esimese seti viiendas ja teise seti esimeses geimis. Lisaks pidi Tsitsipas seisul 0:2 päästma 0:40 seisu. Ta sai sellega hakkama ja vähemalt nii hästi kreeklane servis, et 80% pallingugeimidest (10st 8) võitis. Aga meeste mängus kõvakattel jääb sellest väheks.

Sinner oli parem ka äralöökide arvestuse 21:16 ning oma osa andsid sellele ka ässad (9:6). Just see, et Sinner võitis kahes setis, võib juba palju otsustada, sest Rohelise grupi favoriit on maailma esireket Novak Djokovic. Nüüd võib tekkida selline seis, et Tsitsipasele ei aita edasipääsuks isegi Djokovici võitmine kolmes setis. Aga loomulikult võib kaarte segada ka viimasena finaalturniirile pääsenud Holger Rune (Taani, 8). Kuid Sinner mängib kodus ja seetõttu oleks raske uskuda, et ta Runele kaotab.

Teist ehk Punast alagruppi võib nimetada ka venelaste grupiks. Tõsi, Venemaad ei esinda neist keegi, sest Alexander Zverev (7) on kogu aeg mänginud Saksamaa lipu all, aga Daniil Medvedev (3) ja Andrei Rublev (5) mängivad praegu neutraalse sportlasena. Neljas mees alagrupis on Carlos Alcaraz (Hispaania, 2), kuid räägitakse Alcarazi jalavigastusest, mis sundis teda oktoobris loobuma ka Baseli turniirist. Pariisi Mastersil ta mängis, aga kaotas kohe Roman Safiullinile. Seega on hispaanlase kohal küsimärk ja ka Medvedevi viimase aja vorm pole olnud suurepärane. Nii võiks hoopis Rublevit lugeda Punase grupi favoriidiks.

Djokovic ja Rune kohtuvad täna õhtul kell 22, aga Punases alagrupis mängivad homme Alcaraz – Zverev ja Medvedev – Rublev.

scroll to top