fbpx
Close

Kesköine mäng lõppes Denis Shapovalovi võiduga

Denis Shapovalov. / Foto: AFP/Scanpix

Australian Openi esimene päev lõppes kõrgetasemelise meeste üksikmänguga, kus Denis Shapovalov (Kanada, 11) alistas Jannik Sinneri (Itaalia) 3:6, 6:3, 6:2, 4:6, 6:4.

Tegelikult sai kohaliku aja järgi ööpäev enne läbi, kui mäng, sest punkt pandi heitlusele Melbourne’is kell 0.49. Loos oli seekord karm, algul see tundus muidugi mõlemale nii, aga nüüd ainult kaotajale. Sinner oli alles pühapäeva pärastlõunal (kohalik aeg) võitnud ATP turniiri. Võis eeldada, et kui see mäng venib viiesetiliseks, siis Shapovalov võidab. Ja nii läkski, ehkki Sinner suutis vahepeal neljandas setis oma languse peatada.

Muidugi võinuks maailma 12. reket, mida Shapovalov on, võita ka puhanud Sinnerit, aga itaallane mängis eelmisel aasta sügisel nii hästi, et ilma eelmise turniiri väsimuseta võinuks teda isegi kergeks favoriidiks pidada.

Kuid Sinneril ei olnud jõudu mängida ründavalt, mida näitab ka statistika – Shapovalov sooritas 62 ja itaallane vaid 26 äralööki. Mõistagi olid lihtvead Shapovalovi kahjuks 71-44, aga ta oli vähem miinustes kui vastane. Pärast avaseti võitmist oli Sinner murdele lähedal ka teise seti algul, aga Shapovalov päästis kokku neli murdepalli. Pööre saabus seisul 4:3, kui hoopis Shapovalov murdis Sinneri servi ja võitis 14st järgmisest geimist 11, mis tähendas 4. setis eduseisu 3:1. Nüüd juhtuski see, et väsimuse piiril Sinner suutis viimase pingutusega seti enda kasuks pöörata. Aga tal ei olnud seda jõudu otsustavas setis, kui ta seisul 4:5 veel ühe murdepalli teenis.

Lõpuks õnnestus Sinneril 20st murdepallist võita vaid 3, samal ajal Shapovalov 10st 5. Itaallase passiivsust näitas ka palling. Ta lõi ainult neli ässa, kuid esimese servi protsent oli 70. Pigem servis Sinner kindla peale.

Muidugi oli õhtupoolse sessiooni suursündmus ka tiitlikaitsja Novak Djokovici mäng, aga tulemuse poolest seal midagi põnevat polnud nagu arvata võis – serblasest maailma esireket alistas Jeremy Chardy (Prantsusmaa) 6:3, 6:1. 6:2. Mängujärgses intervjuus ütles Djokovic, et Rod Laver Arena on tema lemmikväljak ja see oleks nagu vastastikune armastus, sest seal on talle ju kingitud juba kaheksa tiitlit.

Kuigi Djokovic oli kolm nädalat tagasi austraallasi pahandanud, kui ta kurtis rangete karantiinimeetmete üle, siis nüüd väljakul seistes asus ta seda väidet kohe pehmendama ja ütles: “Tunnen ennast suurepäraselt, tohutult hea on näha fänne väljakul. Oleme pikka aega harjunud, et selline toetus on meil niikuinii, aga praegu peame olema selle eest väga tänulikud.”

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top