Naiste üksikmängu poolfinaalis kohtuvad Saar – Gorlatš ja Malõgina – Cheklystova

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Kuigi ilmaprognoos andis kolmapäevaks vähe lootust, suudeti siiski ühe lühikese pausiga Eesti meistrivõistluste naisüksikmängu veerandfinaalid lõpuni pidada.

Ühepoolne oli vaid üks kohtumine, kus tiitlikaitsja Katriin Saar (2) alistas Maileen Nuudi (6) 6:1, 6:1. Saar domineeris pallivahetusi ja lisaks eksis oluliselt vähem kui Nuudi.

Kahe setiga suutis mängu enda kasuks kallutada ka Valeria Gorlatš (8), kes lülitas välja Lissi Kubre (3) 7:6, 6:2. Esimeses setis juhtis Kubre 4:2, siis Gorlatš 5:4, aga lõpuks otsustas ikkagi tie-break, kus Golatš juhtis 6:2 ja võitis 7:4. Viimase geimi neli-viis punkti teenis Gorlatš vastase vigadest.

“Pigem üritasin talle mängida rohkem eeskäe alla, et saaksin ise tagakäega mängida (Kubre on vasakukäeline – toim), sest minu eeskäsi praegu natuke käriseb,” ütles Gorlatš. “Püüdsin hoida palli mängus ja mitte kiirustada, sest Lissi tegi rohkem lihtvigu. Tie-break oli ainus, kus üritasin rohkem rünnata, aga ülejäänud mängu olin pigem kaitses. Ei teinud midagi erilist, vaid püüdsin kannatada.”

Mullu jõudis Gorlatš finaali, kus kaotas Saarele, aga teda häiris tookord ka vigastus. “Selles osas on tänavu parem, et vigastust pole, aga mänguvorm tundus jälle eelmisel aastal parem. Katriin on muidugi ohtlik vastane, kes mängib hästi nii kaitses kui ka rünnakul, aga eks üritan samamoodi mängida nagu täna, et rohkem pallivahetustes kannatada.”

Kui Gorlatš – Saar on üks poolfinaal, siis teises kohtuvad Elena Malõgina (1) ja Sofia Cheklystova (4). Kummalegi ei tulnud edu kergelt. Malõgina alistas Maria Lota Kauli (5) 6:2, 6:7, 7:5, kuid teise seti 0:2 kaotusseisult pani Kaul oluliselt juurde, mängis julgelt ja õnnestunult ning surus Malõgina kaitsesse. Tõsi, saanud 4:2 ette, jäi Kaul uuesti taha 4:5, aga just siis mängis suurepärase geimi ja võitis tie-break’i 7:4. Otsustav sett oli kogu aeg tasavägine ja üsna kõrgetasemeline, sest äralööke ja lihtvigu oli peaaegu võrdselt. Võib-olla alles paar rumalat eksimust Kauli poolelt seisul 5:6 kallutasid vaekausi Malõgina kasuks.

Cheklystova jäi üsna kiiresti Helena Narmonti (4) surve alla, aga ta võitis 6:3, 1:6, 6:3. Narmont ei suutnud järjekindlalt rünnata, vigu tuli liiga palju, välja arvatud teises setis. Otsustavas setis hakkas Cheklystova palli ka pikemalt lööma ja seetõttu suutis vähemalt osaliselt vastase initsiatiivi vähendada. Stabiilsus tõi lõpuks edu.

Poolfinaalid peetakse ajakava kohaselt homme, aga vihm võib teha sellesse teatud korrektiive.