fbpx
Close

Naiste üksikmängu finaalis kohtuvad Malõgina – Saar

– Katriin Saar / Foto: Igor Pissarev

Eesti meistrivõistlustel selgusid pärast viietunnist vihmapausi naiste üksikmängu finalistid, kelleks said esimesena asetatud Elena Malõgina ja tiitlikaitsja Katriin Saar (2).

Kumbki ei võitnud kiirelt, aga tulemuse poolest siiski kindlalt. Saar alistas enda eelmise aasta finaalivastase Valeria Gorlatši (8) 6:2, 6:3 ja Malõgina Sofia Cheklystova (4) 6:3, 6:3.

Saar ja Gorlatš tegid algul palju topeltvigu ja nii võideti teineteise serve. Aga kui Gorlatš avasetis oma pallingugeimi ei võitnudki, siis Saar sai ikka kaks geimi kätte ja nii võitis ka seti. Kindluse leidnud Saar oli teises setis selgelt teravam ja Gorlatši visa kaitse ei olnud piisav, et mängu pööret tuua.

“Jäin oma mänguga väga rahule, sellel turniiril oli see üks mu paremaid esitusi,” ütles Saar. “Valeria on väga hea vastane ja ma suutsin olla stabiilne, aga siis kui vaja, ka rünnata ja ise punkte võita. Topeltvead on muidugi ebameeldivad, aga ma tundsin, et neis servigeimides, kus topeltvead tulid, suutsin muid punkte rohkem võita.”

Eesti meistrivõistlustele eelnenud Viljandi GP-etapil kaotas Saar Cheklystovale. “Hetkel ei ole meist keegi pärast koroonaviiruse pausi enesekindel, aga kui aus olla, siis Sofia oli selles mängus parem. Ta oli täiesti eksimatu ja minul oli tema vastu vale plaan,” ütles Saar. Intervjuud andes ta veel ei teadnud, kellega peab finaalis kohtuma. “Kerge pole mingil juhul, olen mõlemale viimase omavahelise mängu kaotanud. Aga mul on mõlema jaoks plaan olemas, kuid muidugi ei hakka seda välja rääkima.”

Malõginal kadus kontroll mängu üle vaid teise seti algul, kui ta jäi taha 1:3. Kuid ta lõpetas viie geimivõiduga järjest ja pani ülekaalu just teravuses üsna kindlalt maksma. “Üldjoontes mängisin hästi, aga teise seti algul natuke kaotasin keskendumise. Sofia võttis ka kahe seti vahel tualetipausi ja oli ehk algul paremini häälestunud. Aga kui suutsin end uuesti kokku võtta, tuli mängu murrang,” ütles Malõgina.

Eelmisel aastal rikkus Malõgina turniiri vahetult enne Eesti meistrivõistlusi saadud hüppeliigese vigastus. Tänavu juhtus tal sama lugu, aga pisut varem ja mitte nii hullusti kui mullu. “Eelmisel aastal oli murd, aga seekord venitasin lihtsalt liigesesidemeid,” ütles Malõgina. “Sel põhjusel jätsin ära Viljandi turniiri, kuigi soovinuks seal mängida. Nüüd olen vigastusest taastunud. Vorm on päris hea, sarnaselt sügisele, mil võitsin Pärnus ITF-i turniiri.”

scroll to top