Treeningukaaslased Kenneth Raisma ja Daniil Glinka murdsid end poolfinaali

– Kenneth Raisma / Foto: Toomas Kuum

Neljapäeva hommikul lõpetati Eesti meistrivõistlustel meeste üksikmängu kaks veerandfinaali, mis olid eelmisel päeval pooleli jäänud. Võidu võtsid Andres Kuhi õpilased Kenneth Raisma (3) ja Daniil Glinka (4).

Nii jõudsid meeste üksikmängus poolfinaali neli kõrgema asetusega mängijat ehk peale Jürgen Zoppi meie ainsad meestennisistid, kes kuuluvad maailma edetabelis 1000 parema sekka. Raismal läks üsna lihtsalt, sest tema mäng Morten Ritslaidi vastu oli pooleli seisul 5:2 ja täna loovutas favoriit vaid ühe geimi ehk siis võitis 6:2, 6:1.

Mattias Siimar oli enne mängu jätkamist Glinka vastu murdega ees (2:1), aga täna võttis Glinka kohe murde tagasi ja võitis esimese seti 6:3. Teises setis hoiti servi seisuni 4:4, siis tegi Siimar paar ebatäpsust (läks ka asjatult võrku) ja kaotas pallingu. Väga võimsalt servinud Glinka lõi viimases geimis kaks ässa ja liikus vääramatult 6:3, 6:4 võidule. Parem serv ja võimsam tagajoonemäng tagasi Glinkale kokkuvõttes paremuse.

Poolfinaalides, mis algavad veel täna pärastlõunal, on teist aastat järjest vastamisi Kristjan Tamm (1) ja Raisma. Nemadki olid omal ajal treeningukaaslased, aga nüüd treenib Tamm Prantsusmaal Patrick Mouratoglou akadeemias. Mullu võitis neljas setis Tamm, aga tänavu seda ei saa juhtuda, sest mängitakse parem kolmest setist. Vladimir Ivanov (2) kohtub seekord Glinkaga, mullu mängis ta Siim Troostiga. Muide, Glinka eelmisel aastal meistrivõistlustel ei osalenud

Enne aga peetakse naiste üksikmängu poolfinaalid, mis algasid kell 11.30.