fbpx
Close

Ivanov kümnendat ja Raisma esimest korda üksikmängu finaalis

– Vladimir Ivanov | Foto: Eesti Tenniseliit

Eesti meistrivõistluste meeste üksikmängu tiitli otsustavad reedel seitsmekordne meister Vladimir Ivanov (2) ja esimest korda karjääri jooksul finaali jõudnud Kenneth Raisma (3).

Ivanov alistas Daniil Glinka (4) 6:1, 7:6. Algul üsna ühepoolne mäng muutus tasavägiseks, kui Ivanov ei realiseerinud teises setis seisul 5:4 servigeimi. Nii jõuti tie-break’i, kus Ivanov võitis 8:6, aga Glinkal settpalli siiski polnud.

“Teise seti esimene pool oli tegelikult sarnane esimese setiga – olin parem, aga ei suutnud kuidagi realiseerida murdepalle,” rääkis Ivanov. “Lõpuks sain murdega ette, aga siis seisul 5:4 läks tähelepanu kuidagi ära ja närv tuli sisse. Mängu kõige tähtsamas geimis see juhtus ja natuke tuli kohtunik vastasele appi, kui ei märganud murdepallil kaht põrget Glinka poolel. Daniil hakkas lõpus ka natuke teistsugust mängu mängima, kuid oli pisut hilja. Mul oli kindel plaan, kuidas temaga mängida, aga natuke minu poolt ikka kvaliteet langes teise seti lõpus.”

Ametlikus mängus polnud Ivanov ja Glinka varem kohtunudki, kuid kogenum mees oli kahel korral napilt võitnud ühel Soome klubiturniiril ja tänavu kevadel Eesti meeste treeningturniiril Kadriorus. “Seepärast ma teadsin, et Daniil on ohtlik. Täna ta ilmselt oma parimat mängu ei näidanud, muidu võinuks mul võitmine minna palju keerulisemaks.”

Väike analoogia toimus ka teises poolfinaalis, kus Raisma lõpuks alistas 1:6, 7:6, 6:4 Kristjan Tamme (1), kellele ta eelmisel aastal oli meistrivõistluste samas staadiumis kaotanud. Ka siin võitis üks pool (Tamm) esimese seti kindlalt ja juhtis teises murdega (2:0), aga erinevalt Ivanovist tema tie-break’i ei võitnud. Raisma lõpetas tie-break’i seisult 3:4 nelja punkti võitmisega ja viis hea hoo kaasa ka otsustavasse setti, kus läks ise murdega ette. Tamm võttis murde tagasi, ent loovutas uuesti oma servi seisul 3:3. Seda ta enam tagasi ei saanud. Algul pisut nö “teerulli alla” jäänud Raisma suutis alates teisest setist mängulist agressiivsust tõsta ja sellega olukorra võrdsustada.

Raisma oli rahul tulemusega, aga mitte oma mänguga, “Minu jaoks on see uskumatu, et kogu aeg pean väljakul võitlema iseendaga,” ütles Raisma. “Kristjan mängis küll algul ka väga hästi, aga siis lasi mind mängu tagasi, kuid see kõik rippus nii juuksekarva otsas.” Raisma ohkas ja siis lisas: “Kui enamik tennisiste mängib võistlustel paremini kui treeningutel, siis minul on vastupidi. Vaimne pool on see, mis ei lase mul võistlusmängus endast parimat anda.”

Finaali kohta arvas Raisma, et ta peab esimese servi õnnestumisprotsenti parandama ja julgemalt mängima, aga see viimane ongi peas kinni. “Kui jään liiga passiivseks, siis sõidetakse minust üle,” pidas ta silmas ka finaalivastase Ivanovi oskusi ja kogemusi. Raisma võitis Ivanovi juba mainitud Kadrioru treeningturniiril, kuid sellele tulemusele ta liiga suurt tähtsust ei omista.

scroll to top