fbpx
Close

Naiste tennisefoorum vaidleb Kaia Kanepi “triki” üle

– Tennis / Foto: Pixabay

WTA tennisefoorumi viimase nädala populaarseim teema (157 postitust) oli Kaia Kanepi osalemine Milovices 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril.

Üks pool arvas, et Kaia Kanepi tegutses kavalalt, kui nägi, et vajab vaid nelja punkti Australian Openi põhiturniiril pääsuks ning kasutas ära viimase võimaluse turniiril, kus tal vastaseid sisuliselt polnud. Kiideti kogenud mängija ettenägelikkust ja õigeaegset sammu, et lähirivaalidele viimasel hetkel koht kätte näidata.

Teisalt leidus arvamusi, et tegemist oli nii tuntud ja maailmas aktsepteeritud mängija üpris “odava” trikiga. “Miks Kanepi ei võinud novembris mängida samadel 60 000 dollari auhinnafondiga turniiridel, kus tema konkurendid punkte kogusid?” küsis üks arvaja. Leiti, et nii kuulsal mängijal ei oleks vaja sellisel viisil punkte koguda, sest see käib tema au pihta.

Eelnevale vaieldi omakorda vastu, et Kanepi karjäär hakkab juba lõppema ning suuri pingutusi ta enam ei tee. Sellevõrra lihtsam oli tal võtta need punktid Milovices, kui loota edasipääsu Australian Openil läbi kvalifikatsiooni – ehkki sealsed WTA punktid olnuks märksa kõrgemad kui Kanepi poolt Tšehhis kogutud 10 punkti. Samas tagab otsepääs põhiturniirile igal juhul rahalise võidu. Kirjutati, et kui Kanepi saab nüüd kellegi teise asemel otse põhiturniirile, siis see ei rõõmusta sugugi tippmängijaid, sest kõik kardavad avaringis Kanepiga kokku minna.

Kui Kaia alistas poolfinaalis 15-aastase Linda Noskova, siis üks foorumi kasutaja ironiseeris, et Kanepi rikkus noorel tulevikulootusel võimaluse jõuda elu esimese ITF-i turniiri finaali (NB! Nii Kanepi ise kui ka Anett Kontaveit selles vanuses juba mängisid ITF-i turniiri finaalis). Kuid ka sellele vastati vääriliselt, et noor mängija sai ju hindamatuid kogemusi. “Üks mäng Kaia Kanepiga andis noorele tüdrukule tuleviku mõttes rohkem kasu kui kuu aega treeninguid,” leiti tennisefoorumis.

Nii et vähemalt võime siin Eestis rõõmustada, et meie tennisist oli see, kes novembri viimasel nädalal WTA tennisefoorumis suurima tähelepanu alla sattus. Ka üks foorumi kasutaja kirjutas, et peame kõik tänama Kaia Kanepit, et ta annab võimaluse kirjutada naiste tennisest ka novembrikuus, kui suuri turniire ei peeta.

Arvamusi tennisefoorumist saate lugeda siit.

scroll to top