fbpx
Close

Nadal Djokovici eemalejäämisest US Openilt: sport on tähtsam, kui sportlane

Rafael Nadal Wimbledonis. / Foto: AP/Scanpix

Rafael Nadal ütles, et kõva konkurendi Novak Djokovici puudumine US Openilt on kahetsusväärne, kuid lisas, et sport tervikuna on tähtsam, kui üksiku sportlase saatus.

Lõppeva nädala alguses leidis kinnitust tõsiasi, et Djokovic ei saa aasta viimasele suure slämmi turniirile sõita, sest pole COVID-19 vastu vaktsineeritud. See on midagi, mis on tennisekogukonda lõhestanud ning US Openi korraldajaid on süüdistatud topeltstandardites. USA mängijatel on teatavasti lubatud US Openil mängida, on nad siis vaktsineeritud või mitte.

USTA teatas tennismajor.com.’ile, et nemad järgivad valituse kehtestatud reegleid ega saa seetõttu Djokovicile erandit teha. Pole ka teada, kas Djokovic üldse erandit taotles.

Nadal on Djokoviciga USA lahtiste finaalis kohtunud kolm korda, võites tiitli 2010. ja 2013. aastal. Lisaks on Nadal võitnud US Openi veel 2017. ja 2019. aastatel. „Isiklikust vaatevinklist on need kurvad uudised,“ reageeris hispaanlane teatele Djokovici US Openist eemalejäämisest. „Alati on kahju, kui maailma tippmängijad peavad kas vigastuse tõttu või muul põhjusel suurturniirist loobuma,“ sõnas Nadal reedel.

„Antud juhul jäi loosimisest kõrvale üks maailma parimaid tennisiste läbi ajaloo ja see on suur kaotus. See on raske fännidele, raske korraldajatele. Minu arust raske ka mängijatele, sest me tahame, et turniir oleks kõrgeima võimaliku tasemega. Teisest küljest aga kordan, mida olen varemalt juba mitut puhku välja öelnud: sport on suurem kui ükskõik milline mängija! Minul on vigastuse tõttu palju tähtsaid turniire vahele jäänud. Eelmisel aastal mind siin polnud. Kaks aastat tagasi polnud mind samuti siin. Turniir toimus. Maailma tennis liigub edasi sellele vaatamata.“

Serblase puudumine tähendab, et Nadalil ja ka kõikidel teistel on turniiril üks suur takistus vähem ületada. Nadal üritab kindlasti teha järjekordselt ajalugu ja võita 23. suure slämmi tiitel. Tal on võimalus tõusta ka maailma esireketiks. Praegu on ATP edetabeli esinumbriks venelane Daniil Medvedev.

„Tahaksin, et ta oleks siin,“ ütles Medvedev Djokovici kohta. „See oleks tennise jaoks võimas lugu… 21., 22. suur slämm, ulmenumbrid… Aga USA valitsuse reegleid tuleb järgida, seegi on arusaadav.“

Nadal rääkis, et tema turniiril mängimine on seotud suurte riskidega. „Vigastuseoht on pidevalt õhus. Treeningutel panen palju rõhku servile. Pean leidma mängutaktikas tasakaalu. Annan oma parima ja loodan, et olen võitluseks valmis. Usun, et mul piisavalt vahendeid, et endale võimalus anda. Ausalt öeldes treenin praegu väga kõrge intensiivsusega ja olen oma mänguga päris rahul,“ selgitas hispaanlane.

Nadal kohtub US Openi avaringis Austraalia esindaja Rinky Hijikataga. See on tema 66. suure slämmi turniir.

scroll to top