fbpx
Close

Murray meelest ei näidanud noorem põlvkond, et on slämmide võitmisele lähedal

Andy Murray / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Endine maailma esireket britt Andy Murray, kes jäi Austraalia lahtistelt eemale koroonaviirusesse nakatumise tõttu mõni nädal enne algust, andis Eurosport.com-ile oma hinnangu turniirile.

“Vaatasin natuke, tahtsin seal ise ka mängida ja seetõttu oli see väga raske. Lõpetasin sel ajal isegi tennisistide jälgimise sotsiaalmeedias…,” alustas Andy Murray.

Murray arvates pole noormängijad veel valmis võistlema suure slämmi tiitlite eest Novak Djokovici, Rafael Nadali ja Roger Federeriga: “Kui aus olla, siis eeldasin, et meeste finaal tuleb tasavägisem. Aga tean ka seda, kui hea on Novak siis, kui ta on väga motiveeritud. Enne finaali ütles Daniil Medvedev midagi sellist, et Novakile avaldatakse suurt survet – see on tõsi, kuid need tüübid (Djokovic, Nadal, Federer) on juba pikka aega olnud tipus. Nad on kogu oma karjääri jooksul kogenud tohutut survet, nad teavad, kuidas sellega toime tulla. Ja mängivad vajadusel kõige kõrgemal tasemel.”

“Suure slämmi finaali ja veerandfinali või poolfinaali vahel on suur vahe. Nii tituleeritud mängijate vastu minna on päris hirmutav. Noored kutid ei näidanud minu arvates, et nad on päris kandadele astunud. Muidugi tegi Thiem US Openi võidu nimel kõik vajaliku, kuid kui Novak poleks joonekohtunikku palliga löönud, võinuks tulemus olla sama, mis Austraalias.,” lisas britt.

Siinkohal tuleb siiski meelde tuletada, et näiteks Stefanos Tsitsipasel õnnestus Austraalia lahtiste veerandfinaalis Rafael Nadal auti lüüa. Kuid Murray mõtles tõenäoliselt eelkõige seda, et kui keegi suurest kolmikust on väga heas vormis, siis noormängijatel jääb veel miskit vajaka nende alistamiseks. Ja eriti suurturniiride kõige otsustavamas faasis.

scroll to top